Przedsiębiorco - działaj w sieci

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 17:01
Ponad połowa polskich przedsiębiorców nie ma własnej strony internetowej. Nowa inicjatywa, Internetowa rewolucja, chce to zmienić. W studiu Czwórki koordynator projektu Piotr Zalewski.
Audio

- Internetowa rewolucja kierowana jest do wszystkich małych, średnich i mikrofirm w Polsce – mówi Piotr Zalewski. Jak wynika z nowych badań, 53% firm nie istnieje w sieci. – Mamy 18 milionów internautów, którzy szukają każdej możliwej usługi i produktu w Internecie. Dla osoby, która korzysta z Internetu nie ma innej metody – nie będzie nagle przeglądała ulotek lub ogłoszeń – podkreśla Zalewski.

Dlaczego tak wielu firm nie znajdziemy w Internecie? – Niektórzy uważają, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ klientów pozyskują marketingiem szeptanym, przez polecenie znajomych. Drugą barierą wejścia jest niewiedza, jak założyć stronę w Internecie. Nasza akcja jest po to, by edukować i pokazać, że nie jest to trudne – opowiada Zalewski.

Internet to nie tylko możliwość zdobycia klientów na lokalnym rynku. Firmy, które eksportują swoje towary lub usługi mogą promować je za granicą. To także szansa dla ośrodków turystycznych. – Pewien pensjonat w Międzyzdrojach, który ma prostą stronę internetową po polsku i angielsku, postanowił stworzyć kampanię reklamową w wyszukiwarce. Teksty reklamowe przetłumaczyli na duński i szwedzki i dzięki temu pozyskali klientów ze Skandynawii – mówi koordynator Internetowej rewolucji.

Więcej o projekcie dowiedzieć się można słuchając dźwięku audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: firma POLSKA Skandynawia

Czytaj także

Nauka przedsiębiorczości

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 19:10
Prof. Leon Gradoń (Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej): Absolwenci szkół wyższych, zwłaszcza kierunków technicznych, nie mogą bać się zakładać własnych firm. To one są napędem naszej gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humanoidalny robot zamiast pracownika?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 20:36
Robot REEM to wyjątkowa maszyna, która może przejąć wiele z prac wykonywanych dotychczas prze ludzi. Urządzenie kosztuje 200 tys. Euro, ale nie tylko jego cena budzi emocje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie konto opłaci się przedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 07:40
Założenie rachunku firmowego i osobistego w jednym banku może się opłacić. Przedsiębiorcy oszczędzą czas i ułatwią sobie życie.
rozwiń zwiń