Osiem wspaniałych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 16:55
"One za tym stoją" to tytuł nowej książki Aleksandry Boćkowskiej, która opowiada o ośmiu polskich kobietach sukcesu. Z pozoru są różne, ale wiele je łączy. O bohaterkach swej książki autorka opowiedziała w audycji "Pod Lupą".
Audio

- Pomyślałam sobie, że było dużo publikacji o kobietach na stanowiskach, kobietach biznesu, czy kobietach polityki. Dlatego na bohaterki mojej książki wybrałam kobiety, które odpowiadają za coś, dzięki czemu żyje się w Polsce przyjemniej - tak Aleksandra Boćkowska tłumaczyła kryteria, którymi kierowała się przy pisaniu swej książki.

I tak dzięki lekturze "One za tym stoją" poznamy sylwetki m.in. Kayah (piosenkarka, ale w książce przede wszystkim właścicielka wytwórni płytowej), Agnieszki Kręglickiej (restauratorka), Agnieszki Odorowicz (szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) i Beaty Stasińskiej (pisarka). Pozostałe bohaterki, o których pisze Aleksandra Boćkowska to: Anna Streżyńska, Ewa Wanat, Irmina Kubiak i Beata Stelmach.

Choć wymienione kobiety osiągają zawodowe sukcesy w zupełnie różnych dziedzinach, to łączy je jedna cecha wspólna. - To pewien rodzaj niepewności, który w końcu prowadzi do perfekcjonizmu, bo ciągle są niezadowolone z tego co zrobiły. Nie mówię, że dotyczy to absolutnie wszystkich bohaterek, ale części na pewno - przyznała Aleksandra Boćkowska, na co dzień sekretarz redakcji magazynu Elle.

Więcej o książce "One za tym stoją" w nagraniu audycji. O kobietach w biznesie posłuchaj w materiale reporterskim Martyny Ogonek.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski: Ciekawi ludzie trafiają do piekła

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 15:05
Jego najnowsza książka nosi tytuł "Na fejsie z moim synem". To rodzaj hołdu złożony przez autora swojej matce. O kulisach powstania tej książki Janusz L. Wiśniewski opowiedział w "Stacji Kultura”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: W teatrze mogę spojrzeć na moje teksty oczami innych

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 16:10
Premierę spektaklu "Zrób sobie raj" na podstawie książki Mariusza Szczygła w warszawskim Teatrze Studio odbyła się 8 marca. Znany dziennikarz i autor reportaży odwiedził "Stację Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsumpcja książek

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 08:00
Jeżeli słowo "galeria" kojarzy Ci się bardziej z centrum handlowym niż sztuką to znak, że będziesz stałym klientem Mediateki.
rozwiń zwiń