X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Osiem wspaniałych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 16:55
"One za tym stoją" to tytuł nowej książki Aleksandry Boćkowskiej, która opowiada o ośmiu polskich kobietach sukcesu. Z pozoru są różne, ale wiele je łączy. O bohaterkach swej książki autorka opowiedziała w audycji "Pod Lupą".
Audio

- Pomyślałam sobie, że było dużo publikacji o kobietach na stanowiskach, kobietach biznesu, czy kobietach polityki. Dlatego na bohaterki mojej książki wybrałam kobiety, które odpowiadają za coś, dzięki czemu żyje się w Polsce przyjemniej - tak Aleksandra Boćkowska tłumaczyła kryteria, którymi kierowała się przy pisaniu swej książki.

I tak dzięki lekturze "One za tym stoją" poznamy sylwetki m.in. Kayah (piosenkarka, ale w książce przede wszystkim właścicielka wytwórni płytowej), Agnieszki Kręglickiej (restauratorka), Agnieszki Odorowicz (szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) i Beaty Stasińskiej (pisarka). Pozostałe bohaterki, o których pisze Aleksandra Boćkowska to: Anna Streżyńska, Ewa Wanat, Irmina Kubiak i Beata Stelmach.

Choć wymienione kobiety osiągają zawodowe sukcesy w zupełnie różnych dziedzinach, to łączy je jedna cecha wspólna. - To pewien rodzaj niepewności, który w końcu prowadzi do perfekcjonizmu, bo ciągle są niezadowolone z tego co zrobiły. Nie mówię, że dotyczy to absolutnie wszystkich bohaterek, ale części na pewno - przyznała Aleksandra Boćkowska, na co dzień sekretarz redakcji magazynu Elle.

Więcej o książce "One za tym stoją" w nagraniu audycji. O kobietach w biznesie posłuchaj w materiale reporterskim Martyny Ogonek.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski: Ciekawi ludzie trafiają do piekła

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 15:05
Jego najnowsza książka nosi tytuł "Na fejsie z moim synem". To rodzaj hołdu złożony przez autora swojej matce. O kulisach powstania tej książki Janusz L. Wiśniewski opowiedział w "Stacji Kultura”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: W teatrze mogę spojrzeć na moje teksty oczami innych

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 16:10
Premierę spektaklu "Zrób sobie raj" na podstawie książki Mariusza Szczygła w warszawskim Teatrze Studio odbyła się 8 marca. Znany dziennikarz i autor reportaży odwiedził "Stację Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsumpcja książek

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 08:00
Jeżeli słowo "galeria" kojarzy Ci się bardziej z centrum handlowym niż sztuką to znak, że będziesz stałym klientem Mediateki.
rozwiń zwiń