X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz L. Wiśniewski: Ciekawi ludzie trafiają do piekła

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 15:05
Jego najnowsza książka nosi tytuł "Na fejsie z moim synem". To rodzaj hołdu złożony przez autora swojej matce. O kulisach powstania tej książki Janusz L. Wiśniewski opowiedział w "Stacji Kultura”.
Audio

- Moja mama odeszła z mojego życia bardzo szybko. Łączył mnie z nią silny związek emocjonalny. W pewnym sensie ta książka powstała z niedokończonej rozmowy – tłumaczył Janusz L. Wiśniewski, gość Czwórki.

"Na fejsie z moim synem" oparte jest na oryginalnym pomyśle. Oto nieżyjąca matka (Irena Wiśniewska) pisze z czeluści piekielnych do swojego ukochanego syna Janusza na Facebooku. Wpisy układają się w opowieść o rodzinnych historiach, często bardzo intymnych.

- Książka, owszem, ma charakter osobisty, ale z drugiej strony opisuję w niej biografie. Inaczej wojnę pamiętała moja mama, która uważała ten okres za jeden z lepszych w swoim życiu. Co innego ojciec, który dużą część wojny spędził w hitlerowskim obozie. Mimo to te dwa wspomnienia się spotkały i zbudowały fajną relację. Przede wszystkim zaś moi rodzice byli normalnymi ludźmi, ze swoimi grzechami, za które siedzą teraz pewnie w piekle – powiedział Janusz L. Wiśniewski.

Autor popularnej "S@motności w Sieci" w ciekawy sposób tłumaczył, dlaczego akcję swojej najnowszej książki umieścił w piekle. – Uważam, że strasznie wielu interesujących ludzi, których chciałbym w życiu spotkać, siedzi właśnie w piekle. Niebo jakoś nie pasuje mi do takich postaci jak Wojaczek, Sylwia Plath czy Schiller.

Całą rozmowę z Januszem L. Wiśniewskim obejrzysz lub odsłuchasz, klikając w odpowiednią ikonkę.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co czytamy?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 18:50
W środę, po godzinie 23. w audycji "Na 4 ręce“ porozmawiamy o książkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka teoria chciwości

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 16:43
Jedna z teorii głosi, że chciwość jest motorem napędzającym świat. - Światem finansów rządzą mechanizmy, które są powtarzalne, to można wykorzystać - mówi Zbigniew Machowski, autor książki "Chciwość jest dobra".
rozwiń zwiń