X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radio Znad Wilii nadaje już 20 lat!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 09:00
- Życzymy sobie, żeby słuchały nas 3 miliony, bo tyle jest mieszkańców na Litwie - mówiła w Czwórce Renata Widtmann, redaktorka polskiego radia nadającego z Wilna.
Audio
  • Renata Widtmann o pracy Radia znad Wilii
  • Bartek Wasilewski o amerykańskich specach od wywiadów z politykami
  • Spacer starymi ulicami Wilna z Krystyną Kamińską

1 lipca 1992 roku – to szczególny dzień w historii Radia Znad Wilii. Właśnie w tym dniu słuchacze w swych odbiornikach po raz pierwszy mogli usłyszeć poprawną polską mowę, której wtórowała muzyka w wykonaniu polskich piosenkarzy, muzyków. Radio Znad Wilii i dzisiaj pozostaje jedyną polską rozgłośnią radiową na terenie Litwy i należy do najpopularniejszych rozgłośni w okręgu wileńskim.

– Nadajemy całodobowo i to jest chyba takie jedyne radio poza granicami Polski, które nadaje cały czas po polsku - cieszyła się w rozmowie z Justyną Dżbik dziennikarka Renata Widtmann w rozgłośni odpowiedzialna za dyskusje politykami.
Na początku Radio tworzył 12-osobowy zespół, który swoje audycje kierował nie tylko do Polaków, ale również Litwinów i słuchaczy innych narodowości (wiadomości były czytane w trzech językach – polskim, litewskim i rosyjskim). Dziś wiadomości są czytane wyłącznie po polsku, a niektóre audycje tematyczne i reklamy są emitowane również w języku litewskim.

- Dziś mamy listy przebojów polskiej muzyki, zagranicznej, mamy ciekawe konkursy, na tematy aktualne, mamy fajnych prowadzących, którzy nawiązują kontakt bezpośrednio - zachęcał do słuchania gość audycji "Pod lupą".

Częstotliwość, na której możemy słuchać polskiej mowy, muzyki, brać udział w konkursach – 103,8 FM. Radio Znad Wilii można także usłyszeć na Białorusi, ponieważ zasięg nadajnika wynosi około 100 km dookoła Wilna.
Pomysłodawcą i założycielem Radia jest Czesław Okińczyc. Dyrektor Generalny – Mirosław Juchniewicz. W początkach Radia Znad Wilii pomagała m.in. Fundacja im. Stefana Batorego i jej odpowiednik na Litwie Fundacja Otwartej Litwy. Pomagało również Polskie Radio S.A.  - zwłaszcza w sprawach warsztatowych i programowych.

Więcej na temat działalności Radia Znad Wilii dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zamigać "elo" i "nara"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 16:30
Radiowa Czwórka to nie tylko pierwsze w Polsce radio na wizji, lecz także jedyne, którego mogą "słuchać" osoby niesłyszące. Dzieje się tak za sprawą Pauliny Mosur, tłumaczki języka migowego, która pracuje przy audycji "Cztery: Gramy!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodni aniołowie stróże czuwają już od 50. lat

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 17:30
- Dziewczyny to bardzo istotny fragment życia ratownika, ale nie tylko o nie chodzi - mówił w Czwórce prezes WOPR Jerzy Telak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2012 na Ukrainie: będzie lepiej niż w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 10:00
Polacy na kilkadziesiąt dni przed Euro 2012 pocieszają się, że na Ukrainie jest gorzej, tymczasem jak donosi korespondent Polskiego Radia Piotr Pogorzelski, prace przygotowawcze idą tam pełną parą i sami Ukraińcy raczej się nie martwią o swoje przygotowanie do imprezy.
rozwiń zwiń