Wygraj staż i rozwiń skrzydła w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 16:41
Co roku około 100 osób ma szansę zobaczyć, jak funkcjonuje nasze Radio od wewnątrz, a przy okazji zdobyć doświadczenie zawodowe.
Audio
Wygraj staż i rozwiń skrzydła w Polskim Radiu
Foto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

- Wbrew pozorom to nie są praktyki stricte dziennikarskie - podkreśla Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia. - Staże odbywają u nas także przyszli realizatorzy dźwięku. Ponadto mile widziane są wszystkie osoby, które kiedyś chciałyby odpowiadać za jakość i rozwój technologii w tej instytucji.

Kandydatów jest wielu, ale warto próbować. - Zaskoczyła mnie przede wszystkim miła atmosfera i to, jak ludzie na mnie reagowali i jak chcieli mi pomóc - opowiada Michał Wiaderek, dawny stażysta Polskiego Radia. - Nie spodziewałem się też, w ilu dziwnych sytuacjach mogę się znaleźć. A okazało się na przykład, że robienie materiałów na temat międzynarodowej branży porno to tutaj norma.

Praktyki w Polskim Radiu uczą też zarządzania czasem. - Zrozumiałem, że nie mogę nie zrobić jakiegoś materiału i powiedzieć mojemu wydawcy "Sorry, nie udało się". Mi zawsze musi się udać - opowiada Bartek Wasilewski, kiedyś praktykant, dziś dziennikarz Czwórki. - Wcześniej tego nie umiałem, ale dziś już wiem, że nie ma innego wyjścia.

Dowiedz się więcej o tym, ile trwają praktyki w Polskim Radiu i jak dostać się na staż, słuchając całego materiału reporterskiego Błażeja Prośniewskiego.

fot.
Piotr Firan i Anna Łukawska w studiu Czwórki/fot. Aurelia Chmiel

Gościem audycji "Pod lupą" była także Anna Łukawska, główny koordynator 17. edycji programu "Grasz o staż", organizowanego m. in. przez "Gazetę Wyborczą". - To konkurs skierowany do studentów od 3. roku studiów i absolwentów do 30. roku życia, w którym wygrać można merytoryczne praktyki u różnych fundatorów - opowiada Łukawska. - Zrzeszamy różne firmy, które fundują praktyki a także nagrody dodatkowe.

Posłuchaj całej rozmowy z Anną Łukawską, wybierając odpowiedni plik dźwiękowy.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Finansowanie mediów publicznych: co będzie dalej?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 16:04
- Ciemność widzę, ciemność – tak, cytując bohaterów „Seksmisji” podsumował dziennikarz Czwórki Błażej Prośniewski konferencję, dotyczącą o finansowaniu mediów publicznych, która odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złap wiatr w latawiec i leć!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 11:00
Filip Bierla i Mateusz Wandachowicz jadąc na grecką wyspę uczą kitesurfingu i filozofii życia, a śpią w hotelu pod milionem gwiazd!
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZAIKS: Ściąganie powinno być zawsze legalne

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 14:44
– Powinny nastąpić zmiany w przepisach, żeby internauci czuli się bezpiecznie – mówił w czasie specjalnej konferencji Krzysztof Lewandowski dyrektor generalny stowarzyszenia ZAIKS. Zachęcamy do wysłuchania relacji Bartka Wasilewskiego.
rozwiń zwiń