Finansowanie mediów publicznych: co będzie dalej?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 16:04
- Ciemność widzę, ciemność – tak, cytując bohaterów „Seksmisji” podsumował dziennikarz Czwórki Błażej Prośniewski konferencję, dotyczącą o finansowaniu mediów publicznych, która odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim.
Audio
  • Co dalej z mediami publicznymi - materiał Błażeja Prośniewskiego

Skąd ten pesymizm? Liczby mówią same za siebie. – W 2008 czy 2007 roku finansowanie wynosiło około 800 mln zł, a dziś to około 400 mln zł – tłumaczy dr hab. Jędrzej Skrzypczak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – Można więc przypuszczać, że za kilka lat będzie już po mediach publicznych.

Media publiczne mogłoby uratować na przykład jedno z dwóch możliwych rozwiązań: obywatele płacąc abonament, albo politycy, uchwalając odpowiednie prawo.

O tym, kto i co jeszcze  powinno się stac, by ocalić media publiczne posłuchaj w materiale dźwiekowym audycji "Pod lupą".

(kd)

Czytaj także

Kampania abonamentowa - sztuka elitarna kosztuje

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 15:45
"Płacę abonament, bo lubię reportaże." Po godzinie 23 w audycji "Na 4 ręce" rozmawialiśmy o reportażu radiowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Telewizja publiczna w USA: zero reklam i "Ulica Sezamkowa"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 08:40
Duża dawka inteligentnej telewizji, programy odstające jakością od programów głównych stacji komercyjnych, czyli teatr, filmy oskarowe i programy informacyjne realizowane na bardzo wysokim poziomie – tak scharakteryzował media publiczne w audycji "Pod Lupą” dr Tomasz Płodowski amerykanista.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mike Urbaniak: Wszystko zaczyna być lajfstajlem

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 16:00
Druga odsłona "Śniadania prasowego" to dyskusja o kulturze – tym razem pod hasłem: "Do kina w Ray-banach. Kultura, a lajfstajl".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Abonament czy danina na media publiczne? (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 09:30
Można rozwiązać problem mediów publicznych poprzez daninę. Najbardziej podoba mi się rozwiązanie słowackie, gdzie przeznaczono na ten cel 1,42 promila PKB – mówił w „Sygnałach Dnia” Andrzej Kozieł medioznawca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy ocenzurować zło?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 07:00
Prof. Zbigniew Nęcki (psycholog społeczny): Boleję nad tym, że zezwala się na publikowanie zdjęć morderców, aktów mordu, pokiereszowanych ciał. Takie fotografie niby informują, przestrzegają, a tak naprawdę inspirują do agresji.
rozwiń zwiń