X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Postępujemy ekologicznie, bo to się nam opłaca

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 09:00
- Z badań wyszło nam, że Polacy do zachowań proekologicznych są zmotywowani przede wszystkim ekonomią. Dlatego stworzyliśmy takie pojęcie jak ekonologia – mówiła w Czwórce Aleksandra Boćwińska, koordynatorka akcji projektgospodarni.pl.
Audio
  • Aleksandra Boćwińska i Tomasz Sobierajski o projektgospodarni.pl

Projektgospodarni.pl to nowa inicjatywa, której celem jest zbudowanie świadomości na temat zrównoważonego zarządzania swoim własnym gospodarstwem domowym. Okazuje się, iż wdrożenie kilku prostych zasad w domostwie przyniesie korzyści nie tylko naszemu portfelowi, ale też otaczającemu nas środowisku.

- Życie ekologiczne to nie tylko droga, zdrowa żywność, a też to ile zużywamy proszku do prania – mówiła w audycji "Pod lupą" Aleksandra Boćwińska. Gość Justyny Dżbik zwracał uwagę, iż wbrew utartej opinii o wysokich kosztach ekologicznego życia, jest szereg działań, które nie tylko nie przynoszą kosztów, ale wręcz oszczędzają nasze pieniądze.

- Gotowanie wody pod przykrywką nic nie kosztuje, gaszenie światła nic nie kosztuje, gotowanie odpowiedniej ilości wody również nic nie kosztuje, podobnie segregacja śmieci – wyliczała.

Według badań przeprowadzonych na zamówienie inicjatorów projektu, ekonomiczna racja jest jednym z głównych czynników motywujących nas do eko - zachowań.

- Zaskoczyło mnie to, że dużo bardziej ekologicznie postępują osoby starsze niż osoby młode, pod kątem rzeczywistej ekologii: oszczędzania wody i światła – mówił współautor badań socjolog Tomasz Sobierajski. - To się bierze z tego, że ci starsi prowadzą gospodarstwa domowe i oni patrzą na liczniki, a młodzi nie – wyjaśniał.

Okazuje się, iż na szarym końcu jeśli chodzi o ekologiczne postępowanie są polscy rolnicy. Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Życie z minimalną liczbą rzeczy, to lepsze życie"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 17:36
Orest Tabaka, jeden z pierwszych polskich minimalistów, cały swój dobytek może spakować w walizkę. I nie jest to kwestia ekonomicznego kryzysu, a świadomego wyboru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa elektrowni atomowej Polsce się nie opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 10:00
- To mit, że energia wyprodukowana w elektrowni atomowej jest tańsza od energii uzyskanej z innych źródeł. Jest wręcz odwrotnie – przekonywała w Czwórce Agnieszka Grzybek z partii Zielonych, która na antenie podjęła polemikę ze zwolennikami energii atomowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez soję nie staniesz się kobietą

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 10:00
Trwa Tydzień Wegetarianizmu. Wielu twierdzi, że podstawą diety wegan jest soja - czy to prawda zapytaliśmy Emila Stanisławskiego z Fundacji Viva!
rozwiń zwiń