Maroko jest bardzo europejskie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 16:26
Jeśli umiemy szanować inne kultury, to jest szansa, że Maroko nas wessie. Tak, jak wessało Marka Warmuza. Podróżnik rzucił pracę w Polsce i w Maroku mieszkał przez dwa lata.
Audio

- Maroko strasznie uzależnia. Jeśli spróbujecie, to na pewno będziecie tam wracać - opowiada Marek Warmuz, podróżnik, w Czwórce. - Ja jestem dosyć elastyczny, więc nie miałem problemów z zaklimatyzowaniem się. W dodatku ten kraj nie jest wcale tak odmienny od Polski. Francuskie rządy sprawiły, że Marokańczycy są bardziej ucywilizowani niż np. Egipcjanie - dodaje.

To co może stanowić problem w Maroku to temperatura. Ale sam styl życia Marokańczyków jest bardzo europejski. - Jeśli masz trochę szacunku dla ludzi, szacunku dla odmienności, to nie masz problemu z odnalezieniem się w ich kulturze - wyjaśnia Warmuz. - W Maroku otworzyłem się na świat, nikt mi niczego nie zabraniał. Maroko mnie wessało.

Warto pamiętać, że w tym kraju nie tylko morze jest ciekawe, gdy wyjedziemy z popularnych nadmorskich kurortów warto wybrać się na południe Maroka.

Posłuchaj audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4" i dowiedz się, jaką trasę zwiedzania tego kraju najlepiej wybrać, gdy przybywamy do Maroka promem z Gibraltaru.

W ramach podróży do Maroka Karolina Mózgowiec rozmawiała z Eweliną Afandi, żoną Marokańczyka, zachwyconą Marokiem i sprowadzającą stamtąd naturalne arabskie kosmetyki. Zapraszamy więc również do wysłuchania materiału naszej reporterki: o Casablance, marokańskiej kuchni i kobietach.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyśnione miasta

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 09:12
Justyna Gruszczyk postanowiła spisać miejskie sny. Chce sprawdzić, co się dzieje w podświadomości mieszczuchów i skonfrontować to z polskimi miastami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Flamandzka Wenecja z czekoladą

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 08:00
To miasto zachwyca swym klimatem, uliczki pachną aromatyczną czekoladą i wybornym piwem. Aż dziw bierze, że Polacy tak rzadko tam jeżdżą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autostopem przez kraj Drakuli

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 05:00
Rumunia słynie z krajobrazów, kontrastów, pięknych widoków i hrabiego Drakuli. Najwygodniej zwiedza się ten kraj autostopem - to już pewna rumuńska tradycja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziwny kraj bez pociągów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 16:49
W tym tygodniu w Reykjavíku temperatura nie przekroczyła 17 stopni. Na Islandię warto wyruszyć dla ochłody, zórz polarnych i kilku innych spraw.
rozwiń zwiń