Flamandzka Wenecja z czekoladą

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 08:00
To miasto zachwyca swym klimatem, uliczki pachną aromatyczną czekoladą i wybornym piwem. Aż dziw bierze, że Polacy tak rzadko tam jeżdżą.
Audio

Z portretem Brugii możemy zapoznać się w filmie "Najpierw strzelaj potem zwiedzaj". To jest miasto jak z bajki - mgły i gotycka zabudowa.

- To jest bajeczne miasto, przepiękne. Ma prawie 2000 lat. Już w czasach Juliusza Cezara ludzie zaczynali mieszkać na tych terenach - opowiada Annik Van Hool - gość Beaty Kwiatkowskiej i Krzysztofa Grzybowskiego w audycji "4 do 4".

Brugia często nazywana jest flamadzką Wenecją lub Wenecją północy. To miasto jest jak muzeum, w którym mieszkają ludzie. Szczęśliwie udalo mu się uniknąć zniszczeń podczas I i II wojny światowej. Dziś to też królestwo czekolady.
- Brugia jest światową stolicą czekolady. Mają tam muzeum czekolady - zachęca do podróży Annik Van Hool. - We Flandrii jest bardzo dużo cukierników, którzy robią własne czekoladki. To są małe firmy rodzinne - dodaje.

Kolejny powód, dla którego koniecznie należy udać się do Brugii to piwo. - Beligijskie piwo - jest często tak delikatne, że nie można go przewozić. Trzeba pić na miejscu - mówi czwórkowy gość.
Brugia jest również miastem bardzo przyjaznym dla turystów - można ją zwiedzać na piechotę, statkiem lub rowerem. Miasto jest zamknięte dla samochodów. Ciekawą formą promocji miasta są karty uprawniające do zniżek lub bezpłatnych wstępów do muzeów - posłuchaj audycji "4 do 4" i dowiedz się więcej na ten temat.

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Karoliny Mózgowiec, która przyglądała się belgijskim frytkom.

Czytaj także

"Tam mnie jeszcze nie było"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 08:30
Są miejsca, które na pierwszy rzut oka wydają się nieatrakcyjne, a kryją w sobie wiele tajemnic. Są okolice nieprzyjazne i niedostępne, które jednak przyciągają miłośników mocnych wrażeń. Czarnobyl? Antarktyda? Nic trudnego, wybierz się tam z nami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden z najdroższych krajów świata, ale jaki fajny...

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 17:52
W Norwegii jest drogo, jednak wiele zależy od tego, jak chcemy ją zwiedzać i gdzie chcemy pojechać. Konrad Konieczny mówi, że wakacje w Norwegii mogą być tańsze niż nad polskim morzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż na wschód. Cel: Gruzja

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 15:41
Gruzja to kraj morza i gór, bakłażana na 1001 sposobów, najdłuższych toastów i przepięknych tańców mówiących o charakterze narodu. Krzysiek Grzybowski, Kasia Tarnopolska i ich gość przekonują w Czwórce dlaczego warto się tam wybrać.
rozwiń zwiń