Flamandzka Wenecja z czekoladą

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 08:00
To miasto zachwyca swym klimatem, uliczki pachną aromatyczną czekoladą i wybornym piwem. Aż dziw bierze, że Polacy tak rzadko tam jeżdżą.
Audio

Z portretem Brugii możemy zapoznać się w filmie "Najpierw strzelaj potem zwiedzaj". To jest miasto jak z bajki - mgły i gotycka zabudowa.

- To jest bajeczne miasto, przepiękne. Ma prawie 2000 lat. Już w czasach Juliusza Cezara ludzie zaczynali mieszkać na tych terenach - opowiada Annik Van Hool - gość Beaty Kwiatkowskiej i Krzysztofa Grzybowskiego w audycji "4 do 4".

Brugia często nazywana jest flamadzką Wenecją lub Wenecją północy. To miasto jest jak muzeum, w którym mieszkają ludzie. Szczęśliwie udalo mu się uniknąć zniszczeń podczas I i II wojny światowej. Dziś to też królestwo czekolady.
- Brugia jest światową stolicą czekolady. Mają tam muzeum czekolady - zachęca do podróży Annik Van Hool. - We Flandrii jest bardzo dużo cukierników, którzy robią własne czekoladki. To są małe firmy rodzinne - dodaje.

Kolejny powód, dla którego koniecznie należy udać się do Brugii to piwo. - Beligijskie piwo - jest często tak delikatne, że nie można go przewozić. Trzeba pić na miejscu - mówi czwórkowy gość.
Brugia jest również miastem bardzo przyjaznym dla turystów - można ją zwiedzać na piechotę, statkiem lub rowerem. Miasto jest zamknięte dla samochodów. Ciekawą formą promocji miasta są karty uprawniające do zniżek lub bezpłatnych wstępów do muzeów - posłuchaj audycji "4 do 4" i dowiedz się więcej na ten temat.

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Karoliny Mózgowiec, która przyglądała się belgijskim frytkom.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tam mnie jeszcze nie było"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 08:30
Są miejsca, które na pierwszy rzut oka wydają się nieatrakcyjne, a kryją w sobie wiele tajemnic. Są okolice nieprzyjazne i niedostępne, które jednak przyciągają miłośników mocnych wrażeń. Czarnobyl? Antarktyda? Nic trudnego, wybierz się tam z nami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden z najdroższych krajów świata, ale jaki fajny...

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 17:52
W Norwegii jest drogo, jednak wiele zależy od tego, jak chcemy ją zwiedzać i gdzie chcemy pojechać. Konrad Konieczny mówi, że wakacje w Norwegii mogą być tańsze niż nad polskim morzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż na wschód. Cel: Gruzja

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 15:41
Gruzja to kraj morza i gór, bakłażana na 1001 sposobów, najdłuższych toastów i przepięknych tańców mówiących o charakterze narodu. Krzysiek Grzybowski, Kasia Tarnopolska i ich gość przekonują w Czwórce dlaczego warto się tam wybrać.
rozwiń zwiń