X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierogi, wódka i Mazury to polska duma narodowa. A czego się wstydzimy?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 23:00
Jesteśmy narodem malkontentów i cwaniaków, ale w obliczu zagrożenia albo tragedii potrafimy się jednoczyć. Z czego możemy być dumni, a co powinno być powodem do wstydu? Posłuchaj dyskusji w studiu Czwórki.
Audio
  • 25 powodów do dumy narodowej pod lupą Olgi Mickiewicz i ekspertów. Posłuchaj, co powiedzieli o dumie Polaków
  • Olga Mickiewicz sprawdza, z czego jesteśmy dumni. Posłuchaj wyników sondy
  • Posłuchaj, jak wyglądała dyskusja o dumie narodowej Polaków w studiu Czwórki

Czytelnicy "Rzeczpospolitej" wybrali rzeczy, z których Polacy powinni być najbardziej dumni. W sumie na liście znalazło się 25 pozycji, które autorzy plebiscytu podzielili na pięć kategorii: miejsca (Mazury), budowle (Wawel), wydarzenia związane z Polską (bitwa pod Grunwaldem), jedzenie (pierogi) oraz marki (polska wódka).

 - Jeżeli oglądamy "Hołd pruski" czy "Bitwę pod Grunwaldem" to odczuwamy inne emocje, niż te, które towarzyszą nam na wystawie poświęconej batalionowi "Zośka" - tłumaczy Szymon Niedziela z MPW. - W tym drugim przypadku, oprócz eksponatów, jest też element ludzki, czyli kombatanci, którzy byli świadkami tych wydarzeń i którzy mogą nam o nich opowiedzieć.

Głos w dyskusji zabrali także słuchacze Czwórki
. Zgodnie stwierdzili, że największym powodem do wstydu jest polskie cwaniactwo i malkontenctwo. Z drugiej zaś strony powinniśmy się cieszyć z naszej gościnności, coraz większej tolerancji oraz otwarcia na świat.

 - Gdybym miał wybrać tylko jeden powód do dumy to byłyby to tolerancja i otwarcie na innych - kończy rozmówca Krzyska Grzybowskiego. - I choć wiem, że to akurat mało popularny pogląd, to swoją opinię buduję w oparciu o historię narodu, który współistnieje z innymi od tysiąca lat. A nie w oparciu o to, co wydarzyło się wczoraj, czy pół roku temu.

Posłuchaj dyskusji w Czwórkowym studiu z udziałem ekspertów i słuchaczy. Sprawdź też wyniki sondy Olgi Mickiewicz i reportaż o 25 powodach naszej narodowej dumy. Pliki dźwiękowe dołączone są do artykułu.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polak na wakacjach: jedzie na Mazury, pije i bawi się do świtu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 19:52
Gdzie najchętniej spędzamy wakacje i jakie są nasze główne grzechy? O tym wszystkim opowiemy na podstawie sondaży. Zapraszamy na nowy cykl "Sondażownia", który obnaży prawdziwe oblicze Polaków. Tych na wakacjach i nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2015: Bez prezentacji, za to z przedmiotem dodatkowym

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 15:36
Społeczna presja wyzwala potrzebę posiadania matury. Tymczasem w tym roku ponad 60 tysięcy przystępujących do egzaminu nie poradziło sobie z tym zadaniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak to złodziej?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 15:29
Ręcznik z hotelu, popielniczka z baru, papier do drukarki wyniesiony z pracy albo ściąganie - z badań wynika, że nadal jest u nas przyzwolenie na przywłaszczanie cudzej własności. Czwórka sprawdza, jak to jest z naszą uczciwością.
rozwiń zwiń