Fryzja kusi spacerami po dnie morza

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 17:46
To jedna z głównych atrakcji turystycznych tej holenderskiej prowincji. Warto jednak pamiętać, by przyjemności tej oddawać się nie dłużej niż przez sześć godzin.
Audio

- Spacer po dnie morza należy zacząć bardzo rano, bo wtedy z reguły zaczyna się odpływ – opowiadał w Czwórce holenderski dziennikarz. W ciągu sześciu godzin, od momentu wycofania się morza, niemalże suchą nogą, można dotrzeć z kontynentu na pobliskie wyspy. Samemu lepiej jednak nie wędrować. - Te morskie ścieżki przypominają labirynty i tylko doświadczony przewodnik wie jak się po nich poruszać – ostrzegał rozmówca Karoliny Mózgowiec.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata >>>

Spacer po dnie morza niesie też ze sobą niedogodność w postaci błotnistych odcinków drogi. Brudne obuwie wynagradzają nam widoki i możliwość zobaczenia różnych gatunków ptactwa, które mają swoje siedliska na fryzyjskich wyspach.

O innych atrakcjach Fryzji opowiedziała Agnieszka Bienias z Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji "4 do 4".

bch

Zobacz więcej na temat: Holandia turystyka POLSKA
Czytaj także

Maroko: słoneczne plaże kontra ośnieżone szczyty

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 17:05
Choć w Polsce za oknem śnieg i mróz, na plażach Maroka świeci piękne słońce, a temperatura waha się od 26 do 30 stopni Celsjusza. Miłośnicy białego szaleństwa jednak także znajdą w tym zakątku Afryki coś dla siebie – w górach Atlas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dublin: miasto piękne i… odrobinę przerażające

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 17:20
U2, Sinead O’Connor, James Joyce, czy Samuel Beckett to twórcy światowego formatu, pochodzący z Irlandii. Oprócz tego na świecie słynny jest irlandzki taniec i zielone piwo. Ta wyspa jest jednak także wymarzonym miejscem dla turystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kaliningrad: miasto, które potrafi zaskoczyć

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 16:35
Kiedyś, zdaniem wielu, było to jedno z największych i najpiękniejszych miast Europy. Zdaniem wielu, historyczne nawałnice, które przetoczyły się przez Kaliningrad nie zmniejszyły jego uroku ani trochę.
rozwiń zwiń