Maroko: słoneczne plaże kontra ośnieżone szczyty

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 17:05
Choć w Polsce za oknem śnieg i mróz, na plażach Maroka świeci piękne słońce, a temperatura waha się od 26 do 30 stopni Celsjusza. Miłośnicy białego szaleństwa jednak także znajdą w tym zakątku Afryki coś dla siebie – w górach Atlas.
Audio

- Jest tam kurort, Oukaimeden, w którym narciarze mogą korzystać zarówno z wyciągów orczykowych jak i krzesełkowych – opowiada Marek Warmuz, który zna Maroko od podszewki. – W te okolice warto wybrać się w grudniu bądź styczniu.

Na szczęście jednak Maroko to nie tylko ośnieżone górskie szczyty, ale także, a może przede wszystkim, kraj pięknego słońca i upałów. Jednym z miejsc, które należy zobaczyć jest Sidi Ifni, czyli prowincja położona około 200 km na południe od Agadiru.

– To jest bardzo fajne miejsce, bez specjalnej infrastruktury turystycznej – mówi Warmuz. – I właśnie ten brak to chyba jednak jest atut, bo ludzie zmęczeni zgiełkiem Agadiru mogą tam po prostu odpocząć. Znajdziemy tam niemal puste plaże. To miejsce dla tych, którzy chcą uciec od wydeptanych szlaków i zobaczyć prawdziwe Maroko.

 Poznaj tajemnice innych zakątków świata >>>

Jakie jest "prawdziwe, pierwotne" Maroko i co jeszcze warto zobaczyć w tym kraju, pełnym zagadek, sprzeczności, tajemnic i barwnych historii? Wszystkiego dowiesz się, słuchając całej rozmowy z Markiem Warmuzem w cyklu podróżniczym Czwórki.

(kd)

Czytaj także

Od Kolumba po największe targi żeglarskie w Europie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 17:46
Okazuje się, że Włochy to nie tylko Rzym, albo piękne plaże. Jest tam mnóstwo niezwykłych atrakcji turystycznych, jak choćby dom Krzysztofa Kolumba. Czwórka zaprasza do urokliwego regionu, jakim jest Liguria.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tutaj każdy ci powie, gdzie się strzygli Beatlesi

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 18:01
Pojechać do Liverpoolu i nie wybrać się na wycieczkę śladami jednej z najsłynniejszych grup świata, to jak być w Warszawie i nie zobaczyć Pałacu Kultury i Nauki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tam, gdzie Tolkien chodził na piwo

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 17:01
Oksford można zwiedzać wieloma szlakami. Ciekawą propozycją jest spacer po tym miasteczku śladami mistrza gatunku, twórcy słynnej trylogii fantasy, J.R.R. Tolkiena.
rozwiń zwiń