X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zdrada spotyka większość par"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 14:50
Geny, biologia i kultura, zdaniem naukowców, w dużej mierze odpowiedzialne są za nasze zdrady. Czy to "choroba" naszych czasów i jak sobie z nią radzić dyskutowali w studiu Czwórki eksperci i słuchacze.
Audio
  • Czym jest zdrada? W studiu dyskutują seksuolog, filozof i słuchacze Czwórki
  • Co jest główną przyczyna zdrady? Posłuchaj naszej sondy ulicznej
  • O tym, że zdrada niejedno ma imię przekonał się Michał Piwowarek

"Zdrada, zdrada, zdrada. Podstępnie, zimne oczy gada" - tak w czasach świetności, swojej oraz Maanamu, śpiewała Kora Jackowska. Lata mijają, czasy się zmieniają a temat nadal pozostaje aktualny. I niewygodny. Nie mówimy o tym, że zdradzamy, ani o tym, że jesteśmy zdradzani. A ponad 70% badanych przez CEBOS Polaków negatywnie ocenia konsekwencje zdrady.
 - Żeby odpowiedzieć na pytanie czy zdradę wybaczać, czy nie, należy najpierw zdefiniować samo pojęcie "zdrady" - twierdzi seksuolog Anna Golan. - Bo dla jednych będzie to stosunek seksualny, dla drugich emocjolnalne przywiązanie, jeszcze dla innych wakacyjny romans, albo zwykły flirt. Z mojego punktu widzenia zdrada to pewien kryzys, do którego dochodzi w większości związków. A jako taka, w toku terapii, daje nam szanse na rozwój.  
Jak pokazują badania, dla prawie połowy Polaków najczęstszą przyczyną zdrady w związku jest chęć przeżycia czegoś nowego. Równie często ankietowani wymieniają problemy w związku. Jednak to mężczyźni częściej uważają, że nawiązywanie takich relacji leży w naturze ludzkiej, zaś kobiety w większym stopniu sądzą, że do zdrady doprowadzają: codzienne problemy, potrzeba potwierdzenia swojej atrakcyjności oraz samotność.  
 - W paradygmacie kultury chrześcijańskiej, w której żyjemy już sama myśl lubieżna jest kwalifikowana jako grzech - tłumaczy Tomasz Stawiszyński, publicysta i filozof. - Ale według mnie nawet czysto teoretyczne rozważania na temat "zdrady" mogą dać nam inną perspektywę spojrzenia na nasz związek. Uświadomienie sobie tendencji, że zdrada spotyka większość par, może uchronić przed naiwną idealizacją i siebie, i partnera, i naszego związku. A to jest warunek konieczny, żeby w przyszłości zdrada się nie wydarzyła.
Co jeszcze o zdradzie powiedzieli eksperci, jakie zdanie na ten temat mają słuchacze Czwórki i jakie są oblicza tego czynu dowiesz się słuchając nagrań z audycji "4 do 4".
kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kora
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seks wciąż tematem tabu!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 07:00
W czasach PRL-u seksualność była tematem tabu, nie rozmawiano z dziećmi o seksie. Teraz rodzice powielają te negatywne wzorce, mimo że w reklamach, teledyskach, gazetach seksu jest aż w nadmiarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma konfliktu pokoleń, ale młodzież jest rozpieszczona

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 17:00
Są niesamodzielni, bez pracy i bez pasji. Za to z wielkimi aspiracjami, świetnym samopoczuciem i długa listą znajomych na fejsie. Jeśli wierzyć wynikom badań, taki właśnie jest statystyczny młody Polak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jest ważniejsze: cena, marka, czy… etyka w biznesie?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 14:50
Jeden gest, drobny wybór jednego człowieka może coś zmienić na świecie? Zdaniem Dariusza Szweda, szefa Partii Zielonych, który gościł w Czwórce, w czasach, gdy ważny jest PR, a wizerunek marki jest bezcenny, globalna solidarność konsumentów, bądź pracowników jest niezwykle istotna.
rozwiń zwiń