Seks wciąż tematem tabu!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 07:00
W czasach PRL-u seksualność była tematem tabu, nie rozmawiano z dziećmi o seksie. Teraz rodzice powielają te negatywne wzorce, mimo że w reklamach, teledyskach, gazetach seksu jest aż w nadmiarze.

W czwartek w Szkole Wyższej Psychologii Spolecznej w Warszawie odbędzie się konferencja "Jestem gotowy, żeby edukować". Podczas konferencji zostaną przedstawione wyniki badań Polskiej Akademii Nauk dotyczące prowadzenia zajęć z zakresu edukacji seksualnej w szkołach oraz najnowsze wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia.
W czasach PRL-u seksualność była tematem tabu, nie rozmawiano z dziećmi o seksie. Teraz rodzice powielają te negatywne wzorce, mimo że w reklamach, teledyskach, gazetach seksu jest aż w nadmiarze. A potem mamy w Polsce nadmierną ilość młodych matek. Jak tego uniknąć, jak normalnie rozmawiać "o tych sprawach”? Gdzie szukać wiarygodnych informacji na temat seksu?

O tym w najbliższej "Strefie Freuda" po po godzinie 14.00 w audycji "4 do 4".

 

 

Czytaj także

Studencie, każą ci płacić? Sprawdź, czy mają do tego prawo!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:00
Na wielu wydziałach wciąż trwa tzw. "kampania wrześniowa", czyli poprawkowa sesja egzaminacyjna. Warto wiedzieć, do kogo zgłosić się, gdy zauważamy, że płacić musimy za coś, za co nie powinniśmy. – To walka w słusznej sprawie, czyli o respektowanie praw studentów – mówi Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego
rozwiń zwiń
Czytaj także

Współlokator idealny czy przekleństwo?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 04:00
Castingi na wspólokatorów stają się coraz bardziej popularne, bo dobry lokator to skarb. Warto pamiętać, że na takim spotkaniu obie strony mogą stawiać pytania i wymagania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chrystus kontra Mahomet: czy powinniśmy zacząć bać się muzułmanów?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 07:00
Film "Niewinność", wyśmiewający muzułmanów i Mahometa w wielu krajach wywołał zamieszki. W Libii zginął wówczas ambasador USA. – Takie filmy robią idioci po to, by wywołać określone reakcje w świecie islamu – mówi jeden z ekspertów Czwórki.
rozwiń zwiń