Kenia, Kongo - wyprawa tam nie jest tania, ale... warto

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 11:10
Środkowa Afryka to kierunek niezbyt często oblegany przez turystów i mało promowany przez biura podróży. Tymczasem okazuje się, że wysiłek, związany z organizacją takiej wyprawy jest naprawdę opłacalny. Bo w Kenii, czy Kongo jest naprawdę pięknie.
Audio
  • Robert i Dorota Enzanza o urokach i wadach krajów subsaharyjskich (4 do 4/Czwórka)
  • Skaryfikacja, piercing i inne sposoby afrykańskich kobiet na upiększanie swojego ciała (4 do 4/Czwórka)
Kenia
KeniaFoto: wikimedia.commons.org/aut.Roger S. Duncan, U.S. Navy

Fot.
Fot. wikimedia.commons.org/aut.ryan harvey

RPA, Egipt, Etiopia to afrykańskie kraje najczęściej wybierane przez turystów. Robert i Dorota Enzanza ciepło wspominają także… Kongo. – Bardzo mi się tam podobało, uważam, że powinno się próbować odwiedzać te kraje, choć biura podróży stawiają raczej na to, by wycieczka była tania, a do krajów subsaharyjskich podróż ciężko jest zorganizować – mówi pani Dorota.

Zdaniem pana Roberta, niższa frekwencja turystów w krajach subsaharyjskich wynika także z braku poczucia bezpieczeństwa. – W niektórych z tych krajów panuje rebelia – mówi gość Czwórki. – Tam nie jest bezpiecznie.

Głód, bieda, wojny domowe, korupcja – to stereotypy, którym nierzadko ulegamy. A to nie do końca prawda. W Kongo na przykład jest pięknie, a niebezpiecznie – tylko bywa. Żeby jednak się tam dostać trzeba się, zdaniem gości Czwórki, trochę natrudzić. – Ale to kraj, w którym nietknięte są lasy, można tam także spotkać ciekawych tubylców, np. pigmejów – opowiada pan Robert. – Radziłbym jednak przed wyprawą poczytać trochę o tym kraju, dowiedzieć się choćby, jak zabezpieczyć się przed malarią.

Odwiedź z nami najbardziej niezwykłe zakątki świata <<<

Na turystykę jednak postawiła na przykład Kenia. – Choć, jak sądzę, wyprawy typu „safari” stały się ostatnio tak modne, że przestały być nieatrakcyjne – mówi pani Dorota.

By dowiedzieć się więcej o urokach krajów subsaharyjskich, problemach, które czekają tam na turystów i niezwykłym pięknie tamtejszej przyrody, oraz kulturze mieszkańców, posłuchaj nagrań rozmów z audycji "4 do 4" .

Czytaj także

Daleka egzotyka Australii - tam wszystko stoi na głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 18:00
- Eukaliptusy są podobne do naszej wierzby, ale to, co zadziwia to różnobarwne ptaki kryjące się w ich liściach - mówi Liliana Trzpil, która do Australii pojechała by zobaczyć całkowite zaćmienie słońca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wietnam - to nie jest biedny kraj

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 16:00
Podróż po Wietnamie warto zacząć od ciepłej miski zupy pho, na śniadanie. Tomasz Pakuła, podróżnik radzi zwiedzać ten kraj z południa na północ, lub odwrotnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Azerbejdżan - tam znajdziesz rozwiązanie swoich problemów

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2013 16:08
Azerbejdżan bardzo różni się od Gruzji, czy Armenii. – Nie można porównać go do innych krajów zakaukaskich, za to podobny jest do państw bliskowschodnich – mówi Julia Wizowska, podróżniczka. – W tamtejszej kuchni także stosuje się przyprawy rodem z Bliskiego Wschodu, m.in. szafran.
rozwiń zwiń