X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Boliwia: kraj, w którym kurczak to nie mięso

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 14:00
Boliwia należy do najbiedniejszych krajów Ameryki Południowej. Nie wpływa to jednak na jej turystyczną atrakcyjność.
Audio
  • Boliwia: kraj, w którym kurczak to nie mięso/Czwórka/(4 do 4 )
La Paz
La PazFoto: Wilfredo R. Rodriguez H./Wikipedia

Wędrując po Boliwii podróżniczka Magda Moń Musiał sprawdziła na własnej skórze, że dla mieszkańców tego kraju bycie wegetarianinem nie oznacza bynajmniej niejedzenie mięsa. Zamawiając wegetariańskie danie otrzymała kurczaka, tubylcy uznają bowiem, że mięsem jest tzw. ciemne mięso, a kurczak? No, właśnie…
Michał Braun, wolontariusz europejski w Boliwii, zwrócił uwagę na stan dróg i specyfikę jazdy Boliwijczyków. W kraju tym jedynie trzy procent dróg jest asfaltowych, reszta to drogi bite, zwłaszcza w górach.
- Bardzo często policjanci po godzinach uczą młodzież jak jeździć samochodem, ale to nie znaczy, że ona następnie robi prawo jazdy. Funkcjonariusze otrzymują za to łapówki, a później już takich młodych kierowców bez prawka nie łapią – tłumaczył.
Nie ma też zasad w jeździe pod wpływem alkoholu, bardzo wiele osób prowadzi auto po 2-3 piwach. Co więcej, są specjalne sklepy monopolowe z wjazdem dla samochodów, kierowcy na miejscu go spożywają i jadą dalej.
Zdaniem Rafała Sitarza klimat kraju najlepiej można poznać w piętrowych autobusach, które zatrzymują się na skinienie dłoni. Tam, nawet przez kilka godzin możemy słuchać jednej piosenki, jeśli jakiś utwór wpadnie w ucho któremuś z pasażerów. Długość podróży nie liczy się zaś w kilometrach, ale w godzinach.
Michał Braun zwracał uwagę na boliwijski synkretyzm religijny, gdyż mieszkańcy tego kraju po wyjściu z kościoła wylewają odrobinę wody święconej w ofierze dla Matki Ziemi, tak też robią przed wypiciem alkoholu.
pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy misjonarze w Boliwii

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 23:50
Misjonarze przyjeżdżający do Boliwii najpierw muszą stworzyć Kościół między ludźmi poprzez wspólnotą pracę czy nawiązywanie relacji międzyludzkich a dopiero potem może powstawać budynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boliwia: zginął polski misjonarz

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 11:43
18 lutego w Starych Juchach koło Ełku odbędzie się pogrzeb misjonarza, księdza Mariusza Graszka z Diecezji Ełckiej, który zginął w Boliwii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wenezuela znów ogranicza sprzedaż papieru toaletowego

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 18:12
Jedna rolka papieru toaletowego na rodzinę – tyle mogą kupić mieszkańcy Wenezueli. W kraju zaczyna brakować podstawowych produktów. A w ciągu roku ceny wzrosły tam o 30 procent.
rozwiń zwiń