X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak sami pozbawiamy się możliwości ochrony naszych danych osobowych

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 11:50
Niedawno sensację wzbudziła informacja o tym, że polski rząd ma podpisać ze Stanami Zjednoczonymi umowę o przekazywaniu informacji o klientach banków. Eksperci biją na alarm: to rażące naruszenie ochrony danych osobowych. Niewielu zastanawia się nad tym, że często możliwości ochrony pozbawiamy się sami.
Audio
  • Jak chronić swoje dane osobowe w prostych życiowych sytuacjach? - rozmowa z Paweł Litwińskim, prawnikiem (4 do 4/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Zdaniem Pawła Litwińskiego, prawnika, specjalizującego się w ochronie danych osobowych, nawet jeśli polski rząd podpisze tę umowę, w praktyce niewiele to zmieni. – Ta umowa to wyraz polityki rządu Stanów Zjednoczonych, który uzasadniając to walą z terroryzmem, czy blokowaniem przepływu środków finansowych poza tereny USA, w ten sposób zbiera wszelkie informacje na temat tego, co dzieje się na terytorium kraju.

Niektórzy są jednak zdania, że tak naprawdę wcale nie chodzi tu o terroryzm, ale m.in. o możliwości ściągania zaległych podatków. – Opinii publicznej po prostu "sprzedaje" się takie zmiany prawne jako jedną z metod walki z terroryzmem, albo piractwem internetowym – tłumaczy Litwiński.

Z jednej strony takie umowy naruszają nasze prawa, z drugiej - sami zbyt chętnie podajemy, zarówno w sieci, jak w i realnym świecie, nasze szczegółowe dane.

– Z pozoru podawanie na przykład kodu pocztowego przy kasie w hipermarkecie nie ma sensu, ale po głębszej analizie okazuje się, że dzięki temu ten sklep wie, skąd ma klientów – mówi gość "4 do 4". – Poza tym, nad kasami często wiszą kamery, które rejestrują na przykład nazwisko klienta, napisane na karcie kredytowej, oraz jego wizerunek. I na tej podstawie można ustalić, kto dokładnie tym klientem był.

Tymczasem większość z nas nie ma pojęcia, jakie konsekwencje może nieść takie niefrasobliwe podawanie danych osobowych, nawet tak ogólne, jak kod pocztowy. Dlatego, zanim podamy nieznajomej osobie nawet błahą informację, warto dwa razy się zastanowić.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz więcej Polaków w "podklasie społecznej"?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 13:00
Bieda, bezrobocie, społeczna izolacja: już 10 proc. Polaków zasiliło szeregi tzw. podklasy. Ta grupa będzie rosnąć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gumball 3000: szybkie fury, grube portfele i łamanie wszelkich barier

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 13:20
Na ten dzień długo czekali fani legendarnych gier z serii "Need For Speed Underground". W środę nielegalny wyścig Gumball 3000 zawitał do Polski, a wraz z nim aktorzy, gwiazdy muzyki i celebryci w samochodach wartych miliony dolarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lajkujesz w sieci sporty ekstremalne? Więcej zapłacisz za polisę na życie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 13:30
Nawet niewinne "lajkowanie" w sieci sprawia, że Mark Zuckerberg i jego firma wiedzą o nas wszystko. Do czego służy "profil zainteresowania użytkownika" - sprawdziliśmy to w "4 do 4"
rozwiń zwiń