Kraj ropą i przepychem płynący

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 16:38
Brunei to niewielkie azjatyckie państwo położone na wyspie Borneo. Posiada ono tak olbrzymie złoża ropy, że na każdego z jego blisko 400 tys. mieszkańców przypada 2,5 tys. baryłek tego surowca. Niedawno kraj ten odwiedziła polska podróżniczka.
Audio

- Zawsze sobie wyobrażałam, że Brunei to taki Dubaj w miniaturze, tyle że w tropikach. Bardzo chciałam tam pojechać, a że akurat mieszkałam w Singapurze, to miałam tam już naprawdę blisko. Przy okazji pojawiła się jeszcze promocja w słynnym hotelu Empire, który według miejscowych ma siedem, a według Zachodu sześć gwiazdek - mówiła w audycji "Pod lupą" Marta Zarazka.

Na miejscu wyobrażenia polskiej dziennikarki, pisarki i podróżniczki nieco rozminęły się z rzeczywistością. - Po wylądowaniu w Bandar Seri Begawan przeżyłam spore zaskoczenie. Na pierwszy rzut oka stolica Brunei wygląda jak prowincjonalne miasteczko, kilka dziesięciopiętrowych budynków, trzy samochody na krzyż i na tym koniec. Z drugiej strony jak się pójdzie do kilku miejsc w centrum, jak właśnie hotel Empire czy słynny meczet, to ten przepych rzeczywiście jest. Wszystko opływa w złocie, kryształach i marmurach - opisywał gość Justyny Dżbik.

Więcej o wrażeniach Marty Zarazki z wizyty w Brunei w nagraniu audycji. O luksusowych statkach posłuchaj w materiale reporterskim Kasi Węsierskiej.

pg

Czytaj także

Beata Pawlikowska: Polemizuję z Albertem Einsteinem

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 07:58
Znana dziennikarka i podróżniczka jest autorką książki "Teoria bezwzględności, czyli jak uniknąć końca świata". O swoim pisarstwie, inspiracjach i obserwacjach na temat współczesnego świata Beata Pawlikowska opowiedziała w audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"W drodze słuchałam Doorsów i muzyki indiańskiej"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 15:18
Dorota Warakomska, reporterka TVP wybrała się w podróż najsłynniejszym traktem Stanów Zjednoczonych. O doświadczeniach związanych z pisaniem książki o kultowej "Drodze 66" dziennikarka opowiedziała w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Pakosińska: jestem w formie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 15:26
Odkąd odeszła z Kabaretu Moralnego Niepokoju nie narzeka na brak zajęć. Wciąż występuje na estradzie, pisze książkę o Gruzji, a niebawem poprowadzi swój telewizyjny talk-show. Gościem audycji "Pod lupą" była Katarzyna Pakosińska.
rozwiń zwiń