"Niewinni czarodzieje". Aktualni i dziś, i w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 14:01
Niektórym twórcom przychodzi do głowy, by filmy z lat 60. pokazać w teatrze. Taki pomysł miała też Kasia Maria Zielińska. - Zrealizowanie spektaklu "Niewinni czarodzieje" to moje marzenie sprzed wielu lat - mówi w Czwórce.
Audio
  • Kasia Maria Zielińska i Michał Kitliński, aktorzy opowiadają o spektaklu "Niewinni czarodzieje" (W to mi graj/Czwórka)
Takie kadry niektórzy pamiętają z filmu Andrzeja Wajdy Niewinni czarodzieje. A co zapamiętamy ze spektaklu pod tym samym tytułem?
Takie kadry niektórzy pamiętają z filmu Andrzeja Wajdy "Niewinni czarodzieje". A co zapamiętamy ze spektaklu pod tym samym tytułem?Foto: PAP/picture-alliance /dpa

- Temat "Niewinnych czarodziejów" jest uniwersalny. Mówi o miłości, bliskości, spotkaniu z drugim człowiekiem, o lękach i jednocześnie o prawdzie, o maskach, które można ściągnąć, ale zostaje pytanie czy chcemy to zrobić - opowiada gość Czwórki, odtwórczyni teatralnej roli Pelagii.

Kasia Maria Zielińska do współpracy na scenie zaprosiła Michała Kitlińskiego i jemu powierzyła rolę Bazylego. - Pelagia i Bazyli to my, to opowieść o nas, o naszych znajomych, naszych doświadczeniach - mówi aktor.

Przedstawienie nie będzie wiernym odtworzeniem filmu. Został pomyślany jako spektaklo-koncert, połączony z ruchem scenicznym, obrazem w postaci wizualizacji, a także filmem i muzyką jazzową. Co ciekawe na scenie nie usłyszymy utworów Krzysztofa Komedy...

12 czerwca w warszawskim kinie Luna odbędzie się prapremiera przedstawienia.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Kasia Maria Zielińska i Michał Kitliński (aktorzy)

Data emisji: 07.06.2016

Godzina emisji: 21.00

pj/kul

Czytaj także

Agnieszka Żulewska o teatrze i braku miłości

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 12:25
Za główną rolę w głośnym filmie "Chemia" zdobyła Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Teraz można ją oglądać na deskach Teatru Polonia w nowym spektaklu pt. "Kto się boi Virginii Woolf?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka do filmu w 5 minut?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 11:00
Tyle czasu na przygotowanie ilustracji dźwiękowej do animacji mają uczestnicy Transatlantic Instant Composition Contest. Zeszłoroczna zwyciężczyni konkursu Aleksandra Chmielewska opowiadała, jak tworzy się muzykę do filmu, teatru czy baletu.
rozwiń zwiń