X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kathputli, czyli lalkarska kultura rodem z Indii

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 18:41
Z czego zrobione są indyjskie marionetki? Jakie historie mogą nam opowiedzieć? Czy marionetka potrafi tańczyć? O tym mówiła w Czwórce Daria Dulok, badaczka indyjskich widowisk teatralnych i kinematografii.
Audio
  • O indyjskim teatrze, tradycji i kulturze, ale także o tym, jak tworzy się indyjskie marionetki kathputli - mówi Daria Dulok (W to mi graj/Czwórka)
Daria Dulok w studiu
Daria Dulok w studiuFoto: Czwórka

lalka czerwony kapturek 1200.JPG
Lalkarstwo. Sztuka, która wychodzi z cienia

Ekspertka Czwórki tłumaczyła m.in., jak rozpoczęła się jej teatralna pasja i co ukierunkowało ją właśnie na Indie. Mówiła także o swoich doświadczeniach, związanych ze zgłębianiem wiedzy o tamtejszej teatrologii.

- Na pewno akademicka wiedza, pobierana w Polsce, nie wystarczy, by wejść w kulturę teatralną Indii, bo ta jest ogromna, ale także niezwykle ukontekstowiona, związana z obyczajowością, historią i sferą religijną - przekonywała Daria Dulok. - Mówimy tu nie tylko o instytucjonalnym teatrze, ale przede wszystkim bardzo bogatej tradycji widowisk ludowych, teatru klasycznego - tłumaczyła.

Opowiadała także o oryginalnych indyjskich marionetkach kathputli i trudnej sztuce animowania tych lalek - również od strony technicznej. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której rozmawialiśmy też z twórcami spektaklu "Otello" w stołecznej Akademii Teatralnej. W programie zapraszaliśmy Was również do stołecznego teatru Roma na musical "Piloci".

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Daria Dulok (Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu)

Data emisji: 23.09.2017

Godzina emisji: 12.08

kd/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W ferie poznaj teatr dla dzieci od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 12:28
- Rzadko traktuję teatr jak instytucje. Zawsze chciałam pracować nie w instytucji, a właśnie w teatrze - mówiła w "Stacji Kultura" Aldona Kaszuba, kierowniczka literacka Teatru Baj w Warszawie i autorka pomysłów na wszystkie atrakcje "Ferii z Bajem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywny bohater wojenny. Jak opisał go Hrabal?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 18:55
Przedstawienie "Pociągi pod specjalnym nadzorem" na podstawie prozy Bohumila Hrabala oglądać można w warszawskim Teatrze Dramatycznym na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego. - Myślę, że obecnie w Polsce wyobrażenie na temat bohatera II wojny światowej jest nieco inne niż u Hrabala i w Czechach - mówi reżyser spektaklu Jakub Krofta.  
rozwiń zwiń