X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja." - historia artystki przeniesiona na deski teatru

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 18:00
- Napisałem sztukę, która jest w jakimś sensie wyjątkowa, ponieważ jest monodramem. Jest zapisem poetyckim inspirowanym życiem i twórczością Fridy Kahlo - mówił reżyser Jakub Przebindowski.
Audio
  • Jakub Przebindowski i Martyna Kliszewska o sztuce "Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja" (W to mi graj/Czwórka)
Nickolas Muray: Frida na ławceFrida on Bench
Nickolas Muray: Frida na ławce/Frida on BenchFoto: mat. prasowe/Nickolas Muray Photo Archives

Scenarzysta przyznaje, że sztukę napisał z myślą o malarce i aktorce Martynie Kliszewskiej - Pomyślałem, że te dwa doświadczenia, osoby która jest jest czynna na płaszczyźnie aktorskiej i malarskiej będą dobrym zaczynem do tego, żeby zbudować rolę i pokazać historię niesamowitej kobiety jaką była Frida Kahlo - mówił w rozmowie z Michałem Piwowarkiem.

- Marzyłam o tym, żeby zagrać Fridę, żeby zmierzyć się z tą rolą. Poznawałam tę postać od wielu lat - teraz nadszedł moment 110 rocznicy urodzin, wydał nam się najbardziej naturalny do wystawienia sztuki o życiu artystki - opowiadała odtwórczyni głównej roli Martyna Kliszewska.

Reżyser łączy na deskach teatru elementy video art, performance, video teatru, opowiadając w ten sposób o złożonym i wyjątkowym życiu malarki. Sztukę "Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja" będzie można zobaczyć od 29 października w Teatrze Kępa w Warszawie.

Czy o Fridzie można mówić inaczej niż w kontekście sztuki, którą tworzyła? Zapraszmy do wysłuchania rozmowy. W nagraniu także o wystawie prac  pt. "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst" którą od 28 września można oglądać w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. 


***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: w nagraniu rozmowy Jakub Przebindowski (scenarzysta i reżyser sztuki), Martyna Kliszewska (malarka i aktorka, odtwórczyni głównej roli w sztuce)

Data emisji: 21.10.2017

Godzina emisji: 12.08

ac/kh

Zobacz więcej na temat: TEATR Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kathputli, czyli lalkarska kultura rodem z Indii

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 18:41
Z czego zrobione są indyjskie marionetki? Jakie historie mogą nam opowiedzieć? Czy marionetka potrafi tańczyć? O tym mówiła w Czwórce Daria Dulok, badaczka indyjskich widowisk teatralnych i kinematografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda - kolor, obraz, fotografia

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 16:55
Duet artystyczny Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda - projektantka i fotograf - reprezentują różne dziedziny sztuki, ale ich współpraca owocuje niezwykle intensywnymi projektami.
rozwiń zwiń