Musical "Piękna i Bestia" w Poznaniu. Już niedługo premiera

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 19:00
"Piękna i Bestia" to ponadczasowa historia o sile miłości, która potrafi przełamać złe zaklęcie, wzrusza kolejne pokolenia. Teraz tę niezwykłą opowieść, z oscarową muzyką, można będzie oglądać na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Piękna i Bestia - już niedługo premiera w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Na zdj. Bella (Joanna Rybka-Sołtysiak)  i Gaston (Jakub Rajman)
"Piękna i Bestia" - już niedługo premiera w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Na zdj. Bella (Joanna Rybka-Sołtysiak) i Gaston (Jakub Rajman) Foto: Dawid Stube

Tytuł, który podbija serca widzów, już niedługo można będzie oglądać w Poznaniu. Trwają ostatnie przygotowania do premiery musicalu "Piękna i Bestia". Na scenie wielki zespół aktorski, bajkowe kostiumy, wspaniała muzyka i niezwykła choreografia. Jeszcze przed premierą zainteresowanie spektaklem jest ogromne.

- Już po raz piąty współpracuję z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Widzę progres, jaki następuje w zespole, a także widownię tego teatru, i muszę przyznać, że tak olbrzymie zainteresowanie realizowanymi przez nas spektaklami mnie nie dziwi - mówi Jerzy Jan Połoński, reżyser spektaklu. - To jest teatr, który nie boi się eksperymentować, podejmuje różne ciekawe realizacje. "Piękna i Bestia" trafia na dobrze przygotowany grunt, bo widownia nauczyła się, że poznańskiemu teatrowi można ufać. No i mamy tytuł "z pierwszych stron gazet", bo to spektakl zrobiony na motywach disneyowskiej realizacji i licencji. Dlatego widzowie, spragnieni tej magii, tak chętnie kupują bilety.

Źr. Youtube/PIĘKNA I BESTIA | Teatr Muzyczny w Poznaniu | Próby z reżyserem

Premiera już za kilka dni, a spore zainteresowanie musicalem to także duże oczekiwania i stres. - Nigdy, przygotowując spektakl, nie wiemy, z jaką reakcją publiczności się spotka. Tu stres jest większy, ponieważ wszyscy znają historię "Pięknej i Bestii" - opowiada jeden z odtwórców roli Bestii - Rafał Szatan. - Wszyscy oczekują, że to będzie piękna, magiczna chwila, na którą przyjdą do teatru. To powoduje, że musimy dać z siebie ponad sto procent.


Źr. Facebook/Teatr Muzyczny w Poznaniu


W roli Belli widzowie zobaczą Urszulę Laudańską i Joannę Rybkę-Sołtysiak. Tytułową rolę Bestii zagrają także Patryk Bartoszewicz i Karol Drozd.  

- Moja postać Bestii, jak na musical, nie ma za dużo śpiewania, ale za to dużo grania. Postać jest złożona, widzimy, jak bohater się zmienia i jak w sobie szuka tej zmiany. To jest naprawdę duże wyzwanie aktorskie - mówi aktor. - W dotychczasowych produkcjach tej powieści widziałem różne odcienie Bestii - bajkowej i rzeczywistej, a także teatralnej. Myślę, że to jest fajne zestawienie. Staram się czerpać z baśniowości, czyli mocnego charakteru zwierzęcego, ale też chcę pokazać, że tam, pod tą zwierzęcą skorupą, jest człowiek, który czuje, ma wiele pięknych emocji, które musi w sobie znaleźć.


Źr. Youtube/PIĘKNA I BESTIA | Teatr Muzyczny w Poznaniu | Przymiarki kostiumów


W opowieści "Piękna i Bestia" każda z postaci podlega transformacji. Ma swój problem, swój punkt zwrotny i cel. - Jest to wyjątkowa opowieść. Dawno nie pracowałem na tak świetnym materiale - zdradza Jerzy Jan Połoński. - Zawsze staram się zrobić taki spektakl, w którym sam chciałbym grać. Mam w sobie dużo dziecka, lubię się wzruszać i bardzo lubię się śmiać. Staram się więc robić spektakle, które mają wszystkie te elementy. Mam nadzieję, że udało się też tym razem. 


Posłuchaj
20:03 Czwórka/W to mi graj - "Piękna i bestia" 17.02.2023.mp3 O premierze "Pięknej i Bestii" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu (W to mi graj/Czwórka)

 

W tym roku świętujemy 30-lecie powstania "Pięknej i Bestii" w wersji animowanej. Z tej okazji powstał specjalny film dokumentalny, który można już oglądać. Premiera musicalu w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się 25 lutego.


***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Jerzy Jan Połoński (reżyser spektaklu "Piękna i Bestia"), Rafał Szatan (odtwórca roli Bestii)

Data emisji: 17.02.2023

Godzina emisji: 14.16

aw

Czytaj także

Musical "1989". Historia Polski rapem pisana

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 18:10
A gdyby tak najnowszą historię Polski opowiedzieć na hip-hopowych bitach? Takie zadanie postawili sobie twórcy musicalu "1989" i stworzyli widowisko, do którego muzykę skomponował Andrzej Mikosz "Webber" znany m.in z wieloletniej współpracy z raperem Łoną. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gus Edwards - z Inowrocławia na Broadway. Polifonika & Magda Lazar grają jego amerykańskie szlagiery

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 15:55
"Polifonika & Magda Lazar Gus Edwards: Overview" to płyta, którą artyści przypominają twórczość pochodzącego z Inowrocławia Gusa Edwardsa. Ten słynny na początku XX wieku w USA kompozytor i twórca musicali dotychczas praktycznie nie był znany w naszym kraju.
rozwiń zwiń