Spacer z psem - Czwórkowy pomysł na sobotę

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 12:49
W Fundacji Azylu pod Psim Aniołem Czwórkowi dziennikarze, reporterzy i słuchacze zajmują się czworonożnymi podopiecznymi. Karmią, bawią się i zabierają psy na spacer.
Audio
  • Podaj łapę Czwórce - jesteśmy w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem (Sobotologia/Czwórka)
Podczas Czwórkowej akcji w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem każdy mógł wyprowadzić psiaki na spacer
Podczas Czwórkowej akcji w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem każdy mógł wyprowadzić psiaki na spacerFoto: Czwórka

Poranna przechadzka dobrze robi każdemu, niezależnie od pogody. Na co dzień udowadnia to Karolina Kot Kotkiewicz, petsiterka, której pracą jest wyprowadzanie psów na spacer. - Pies musi się wybiegać - opowiada. - Ja moich podopiecznych nie spuszczam ze smyczy, ale bawię się z nimi na długiej lince - wyjaśnia.

Grzegorz Duda trener szkoły "Dogadajcie się" w "Sobotologii" opowiada zaś o specjalnych szkoleniach dla psów, komendach, które szczególnie przydadzą się ich właścicielom.

Nasi reporterzy Justyna Tylczyńska, doświadczona wolontariuszka schronisk i "psiara" oraz Maciej Oswald, który psa nigdy nie miał, zachęcają do przyjazdu do Falenicy by spedzić trochę czasu z czworonogami, przywieźć dla nich karmę lub ciepły koc. Podopowiadają, kto może być wolontariuszem i co trzeba zrobić, by nim zostać.

***

Tytuł audycji: "Sobotologia"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Mateusz Kulik, Justyna TylczyńskaMaciej Oswald

Data emisji: 22.10.2016

Godzina emisji: 08.05

pj/jsz

Czytaj także

Dobrzy ludzie opiekują się psami ze schroniska

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 10:56
- Świadoma adopcja psa to decyzja całej rodziny podjęta na postawie tego, w jaki sposób spędzamy czas, jaki mamy temperament i co lubimy. W ten sposób zapewnimy, że zwierzak będzie do nas pasował i spełniał nasze oczekiwania - tłumaczyła Aleksandra Grynczewska z fundacji "Zwierzęca Polana".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy dom dla psa. "Daj mu czas na oswojenie"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 15:00
Schronisko dla psa to wielki dramat, ale czasami nieprzytulny kojec staje się jego jedynym domem. Dlatego, choć trudno nam to pojąć, adopcja może być dla niego początkowo kolejnym bolesnym doświadczeniem.
rozwiń zwiń