Dobrzy ludzie opiekują się psami ze schroniska

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 10:56
- Świadoma adopcja psa to decyzja całej rodziny podjęta na postawie tego, w jaki sposób spędzamy czas, jaki mamy temperament i co lubimy. W ten sposób zapewnimy, że zwierzak będzie do nas pasował i spełniał nasze oczekiwania - tłumaczyła Aleksandra Grynczewska z fundacji "Zwierzęca Polana".
Audio
  • Jak świadomie zaadoptować i wychować psa? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Aleksandra Grynczewksa z fundacji Zwierzęca Polana i Kamil Pawlewski czyli Ekskluzywny menel w studiu Czwórki przekonują do adopcji psów. Na zdjęciu razem z prowadzącymi Dzień Kobiet: Kariną Terzoni i Ulą Kaczyńską
Aleksandra Grynczewksa z fundacji "Zwierzęca Polana" i Kamil Pawlewski czyli "Ekskluzywny menel" w studiu Czwórki przekonują do adopcji psów. Na zdjęciu razem z prowadzącymi "Dzień Kobiet": Kariną Terzoni i Ulą KaczyńskąFoto: Czwórka

Aleksandra Grynczewska Sławne są słowa: "póki jest chociaż jeden pies w schronisku, nie powinniśmy psów kupować". Ja się pod nimi podpisuję.

Fundacja prowadzi obecnie akcję "Dopasowani kompani", w której celebryci typują swoje ulubione psiaki. W Czwórce gościliśmy jednego z jej ambasadorów - "Ekskluzywnego menela", czyli Kamila Pawlewskiego, który opowiedział historię adopcji Leona. - Aby z psem powstała więź, trzeba się z nim najpierw dogadać. Opiekowanie się nim to jak opiekowanie się małym dzieckiem - mówił celebryta.

Adopcja psa to, oprócz przyjemności, także ogromna odpowiedzialność. W "Dniu Kobiet" radziliśmy jak się do niej przygotować, gdy o psa proszą nas dzieci oraz przekonywaliśmy, dlaczego czworonogi w średnim wieku są najodpowiedniejsze dla osób starszych. A jak w fundacji "Zwierzęca Polana" dopasowują charakter psa do charakteru przyszłego właściciela? Tego dowiecie się z nagrania audycji.

Wszystkich wielbicieli czworonogów zapraszamy na Czwórkową sobotnią akcję z okazji Dnia Kundelka - jej szczegóły znajdziecie tutaj: "Podaj łapę Czwórce, czyli zabierz na spacer psiaka ze schroniska" <<<

Sprawdź także:
pies spacer 1200.jpg
Podaj łapę Czwórce - świętujemy Dzień Kundelka

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Ula Kaczyńska

Goście: Aleksandra Grynczewska i Kamil Pawlewski

Data emisji: 21.10.2016

Godzina emisji: 8.15

jsz/kul

Czytaj także

Behawiorystka: psy i koty to nasze "lustrzane odbicia"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:38
- To nasze "lustra". Jeśli mają problemy w zachowaniu to najczęściej w tych problemach odbijają się konflikty, jakie na co dzień panują w domach ich właścicieli - tłumaczyła Aneta Awtoniuk, psi psycholog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy normalne psy oglądają telewizję?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 13:24
Czy nasi pupile są w stanie używać pilota żeby wybrać swój ulubiony program?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psy, które kochają swoich panów bardziej niż siebie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 16:39
Okazuje się, że niektóre psy wolą pieszczoty i pochwały swoich właścicieli nawet od... jedzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adopcja zwierzaka ze schroniska – jak się na nią przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 17:14
W kolejnej audycji z cyklu "Poznajmy się, czyli między nami zwierzętami" o problemach, z jakimi spotykają się opiekunowie psów i kotów adoptowanych ze schroniska. Gościem Polskiego Radia 24 była Jolanta Łapińska, lekarz weterynarii i zoopsycholog, która współpracuje ze schroniskiem dla zwierząt "Na Paluchu".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Każdy piesek kiedyś był kundelkiem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 15:28
Duże, małe, kudłate, na długich albo krótkich nogach - taka różnorodność jak u psów, nie występuje u żadnych innych udomowionych przez człowieka zwierzaków. Dlaczego? W "Stacji Nauka" zajrzeliśmy do rodowodu naszych czworonogów.
rozwiń zwiń