Koci psycholog - z miłości do kotów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 13:03
Podobno pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak coraz częściej w naszych domach pojawiają się koty. Warto poznać ich charaktery i charakterki.
Audio
  • Julia Galia, koci psycholog opowiada o kotach, swoim zawodzie i pasji (Pasjonauci/Czwórka)
Miłość do kotów to szczególna pasja
Miłość do kotów to szczególna pasjaFoto: Pixabay.com/Public Domain

Julia Galia, nasz Czwórkowy gość, koty pokochała już w dzieciństwie. Gdy dorosła postanowiła nie tylko zostać ich właścicielką, ale i zająć się nimi zawodowo. Tak została kocim psychologiem. Dziś bez problemu radzi jak sprawić, by dwa koty się "dogadały", lub jak wprowadzić nowego kociaka do naszego domu, gdzie mieszka już pokaźne stadko.

- Dziś warto dawać domy kotom potrzebującym - mówi Julia Galia. - Lepiej zdecydować się na adopcję lub przygarnięcie bezdomnego kota, niż na kupno. W zamian dostaniemy szczególną, czasami niełatwą, ale jednak miłość.

Z Julią Galią rozmawialiśmy też o filmowych kotach, aktorach i muzykach kociarzach, kotach gwiazdach internetu, jak Kot Simona czy Grumpy oraz o kotce, która ma już swoją biografię i linię kosmetyków.

***

Tytuł audycji: "Pasjonauci"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Julia Galia (koci psycholog)

Data emisji: 23.01.2015

Godzina emisji: 17.00

pj/bch

Czytaj także

Zoopsycholog - ktoś, kto rozumie język zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 15:00
Psycholog zwierząt, inaczej behawiorysta, to ktoś, kto tłumaczy z języka kociego i psiego na nasz, a dzięki temu pomaga rozwiązać najróżniejsze problemy z pupilami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ratuj koty. Sprawdź, co możesz zrobić!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:50
Warszawę zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy kotów wolnożyjących. Wciąż jednak za mało jest otwartych piwnic, które pozwalają przetrwać najtrudniejsze miesiące.
rozwiń zwiń