Telefony komórkowe. Cegła i kaloryfer do rozmowy ze światem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 11:30
- Są tacy, którzy twierdzą, że telefon służy do dzwonienia, a nie kolekcjonowania. Może bym się z tym zgodził, gdyby 13 lat temu w moje życie nie wkroczyła cegła z wysuwaną antenką, która stała się świadectwem historii - opowiada Olaf Czempa, kolekcjoner telefonów komórkowych.
Audio
  • Olaf Czempa o największej w Polsce kolekcji telefonów komórkowych (Pasjonauci/Czwórka)
Telefony komórkowe - zdaniem gościa Czwórki - są zwierciadłem naszych czasów. Zmiany w ich wyglądzie i funkcjonalności pokazują, w którym kierunku zmierza nasz świat
Telefony komórkowe - zdaniem gościa Czwórki - są zwierciadłem naszych czasów. Zmiany w ich wyglądzie i funkcjonalności pokazują, w którym kierunku zmierza nasz światFoto: Pixabay/TBIT/dom. publiczna

Czytaj także
jedzenie owoce 1200.jpg
Food Think Tank. Żeby życie miało smak

W tej chwili jego kolekcja liczy 280 modeli. - Najdroższy jest jednocześnie najstarszy i najcięższy. To telefon niemieckiej firmy AEG, który ma mniej więcej 27 lat, waży 6 kg i wygląda jak kaloryfer - opowiada gość Czwórki.

Telefonia komórkowa pojawiła się w końcu lat 80., ale znacznie wcześniej zaczęli korzystać z niej bohaterowie pewnego bardzo popularnego serialu. Do upowszechnienia tej technologii przyczynił się także Michael Douglas w filmie Oliviera Stone'a "Wall Street".

***

Tytuł audycji: "Pasjonauci"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Olaf Czempa (dziennikarz technologiczny, kolekcjoner i pasjonat telefonów komórkowych)

Data emisji: 19.03.2016

Godzina emisji: 17.00

kul/ei


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iza Lach i jej "Wieczna mgła". Premiera w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 20:04
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społeczeństwo informacyjne. Tablet zamiast tablicy?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 14:30
- Smartfony i tablety w szkole nie są złe. Pod warunkiem, że pomagają, a nie przeszkadzają uczniom w lekcji - przekonuje Jacek Pulwarski z Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
rozwiń zwiń