Polskie Radio
Section05
kolekcjonowanie

Kolekcja Ferrari od Sebastiana Vettela. Kierowca F1 sprzedaje swoje supersamochody

Po pięciu latach współpracy niemiecki kierowca F1 pożegnał się z teamem Ferrari. Wydaje się, że Vettel nie chce mieć już nic wspólnego z włoskim gigantem, gdyż zdecydował się na sprzedaż swojej pokaźnej kolekcji aut z czarnym koniem na masce. 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja Formuła 1 sebastian vettel ferrari wyścigi samochodowe samochody samochód SPORT kolekcjonowanie

Paweł Kowalewski: obcowanie ze sztuką żywą jest bezcenne

- To jest doświadczenie bolesne, zwłaszcza dla aktorów, jeżeli chodzi o teatry. Media wirtualne na pewno tego nie zastąpią, ale można w jakiś sposób przystosowywać się do tej rzeczywistości - mówił na antenie Programu 2 Polskiego Radia Paweł Kowalewski, artysta, profesor Akademii Sztuk Pięknych, założyciel legendarnej Gruppy.
Zobacz więcej na temat:  sztuki wizualne pandemia malarstwo kolekcjonowanie aukacja internetowa Dwójka Jakub Kukla

Rzecz o rzeczach

W ostatnim czasie ukazuje się coraz więcej książek analizujących ludzką duchowość (czy jej brak) poprzez „duszę” rzeczy – tych codziennego użytku i specjalnego przeznaczenia. W Polsce szczególnie wiele informacji dostarczają rzeczy z okresów przełomów, np. 1969/70 czy 1989/90. Czy można scharakteryzować człowieka na podstawie tego, czym się otacza? O rzeczach w audycji Kwadratura Kultury rozmawiali Olga Drenda (antropolog) i Grzegorz Sieczkowski (historyk, publicysta).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa kolekcjonowanie