Kuchnia filmowa: Jiro i jego sushi

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 14:00
Jiro Ono - jeden z najsłynniejszych mistrzów sushi na świecie - został bohaterem dokumentu Davida Gelba "Jiro śni o sushi". - To film o wielkiej pasji i dążeniu do doskonałości - mówi dziennikarka filmowa Magda Maksimiuk.
Audio
  • "Jiro śni o sushi" - czego o kuchni japońskiej dowiemy się z filmu Davida Gelba (Pasjonauci/Czwórka)
Jiro śni o sushi to opowieść o pasji, ambicji i dążeniu do doskonałości, a także o skomplikowanych stosunkach między ojcem perfekcjonistą i jego synami
"Jiro śni o sushi" to opowieść o pasji, ambicji i dążeniu do doskonałości, a także o skomplikowanych stosunkach między ojcem perfekcjonistą i jego synamiFoto: Glow Images/East News

Jiro jest właścicielem maleńkiej restauracji w Tokio, w której mieści się jedynie 10 miejsc. - Rezerwacje trzeba robić z dużym wyprzedzeniem i liczyć się z wysokimi kosztami, bo serwowane tam sushi osiąga zawrotne sumy - tłumaczy Maksimiuk i opowiada na czym polega sukces Jiro. W audycji kucharz sushi Andrzej Długowolski zdradza także przepis na japońskie rolki. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Przygotowała: Ola Opala

Data audycji: 4.06.2016

Godzina audycji: 17.40

kul/fbi

Czytaj także

Kuchnia japońska to nie tylko sushi

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 18:00
Zbierają przepisy kuchni japońskiej i poznają kulturę mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Adrian, Kacper i Karolina mają też pomysł na to, by upowszechniać wiedzę o dalekowschodnim gotowaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmowe dokumenty. Na pograniczu fikcji i faktu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 13:30
- Fenomen festiwalu Millenium Docs Against Gravity polega na profetyzmie i umiejętności kreowania trendów - opowiada Piotr Czerkawski.
rozwiń zwiń