X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jedno zdjęcie. Tak wiele historii"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 15:00
- W 1927 roku fotoreporter "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" zrobił zdjęcie czterem dziewczynom biegnącym po plaży nieopodal Mostu Poniatowskiego w Warszawie. To był punkt wyjścia dla naszego projektu - opowiadają Karolina Kowalczyk i Joanna Kuźmienko.
Audio
  • Na czym polega projekt "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów"? (Pasjonauci/Czwórka)
Fotoreporter Ilustrowanego Kuriera Codziennego uwiecznia cztery dziewczyny biegnące po plaży nieopodal Mostu Poniatowskiego. Zdjęcie powstało w 1927 roku i dzięki przedrukowi w przedwojennej gazecie przetrwało do dzisiejszych czasów
Fotoreporter "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" uwiecznia cztery dziewczyny biegnące po plaży nieopodal Mostu Poniatowskiego. Zdjęcie powstało w 1927 roku i dzięki przedrukowi w przedwojennej gazecie przetrwało do dzisiejszych czasówFoto: mat. prasowe/Narodowe Archiwum Cyfrowe

Opowieść o losach uwiecznionych na kliszy postaci przebiega dwutorowo - w filmie i przedstawieniu teatralnym. - Spektakl "Żyjemy w możliwym z najlepszych światów" z jednej strony zanurzony jest w estetyce dwudziestolecia międzywojennego, z drugiej stara się być pomostem między przeszłością, a tym, co jest teraz. To artystyczna interpretacja losów bohaterek przedstawionych na fotografii oraz opowieść o światach, które mogą się kryć za chwilą uchwyconą przez aparat - opowiada reżyserka Karolina Kowalczyk i wyjaśnia jakie cechy łączą oba pokolenia młodych kobiet.

Joanna Kuźmienko Cały czas próbuję ustalić okoliczności powstania tej fotografii. Tożsamość autora i bohaterek. Na tym też koncentruje się mój film "Jedyna możliwość", który w założeniu ma opierać się na faktach. Nie na tezach  

Dokąd biegły sportretowane dziewczyny? I co przez lata działo się z ich zdjęciem? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Karolina Kowalczyk (reżyserka spektaklu "Żyjemy w możliwym z najlepszych światów"), Joanna Kuźmienko (reżyserka filmu "Jedyna możliwość")

Data audycji: 10.12.2016

Godzina audycji: 11.15

kul/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czego nie widać" - aktorstwo w krzywym zwierciadle

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 17:32
Sztuka "Czego nie widać", którą aktualnie oglądać można w stołecznym Teatrze Kwadrat nazywana jest "najzabawniejszą farsą jaka kiedykolwiek została napisana". Czwórka zajrzała na próbę tego przedstawienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arktyczna histeria, Maria Peszek i Akademia Teatralna

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 14:48
"Pibloktoq" to medyczna nazwa histerii arktycznej. Jednak spektakl przygotowany przez studentów aktorstwa opowiada o nas, polskim społeczeństwie, a wykorzystuje teksty z serca Marii Peszek.
rozwiń zwiń