Mazowsze. Serce Polski niejedno ma imię

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 14:00
Tym razem w audycji Mateusza Kulika odwiedziliśmy Mazowsze, a w odkrywaniu najciekawszych szlaków regionu pomagał nam Paweł Cukrowski z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.
Audio
Mazowsze to nie tylko większe bądź mniejsze miasta, ale także piękna przyroda i niezwykłe parki
Mazowsze to nie tylko większe bądź mniejsze miasta, ale także piękna przyroda i niezwykłe parkiFoto: Pixabay.com/Public Domain

- Mazowsze nie jest jednorodne. To kilka krain historycznych, a każda z nich kryje coś wyjątkowego - mówił Paweł Cukrowski. Najlepszym miejscem do odkrywania mazowieckich atrakcji turystycznych jest internet, jednak Czwórkowy gość zachęcał także do zaglądania do przewodników lub odwiedzania turystycznych targów. A co według niego jest najbardziej godne polecenia? - Zachęcam do odwiedzania skansenów - muzeów na wolnym powietrzu. O każdej porze roku wyglądają inaczej, a niektóre z nich mają scenerię, jak z filmu - przekonywał.

Sprawdź także:
podróż przygoda 1200.jpg
LosWiaheros: w podróży nie liczy się cel, lecz droga

Mazowsze to rzecz jasna Warszawa, którą odwiedziliśmy w pierwszej godzinie audycji, jednak warto także zwiedzić inne, równie atrakcyjne szlaki regionu - Szlak Książąt Mazowieckich pozwoli nam poznać średniowieczną spuściznę Mazowsza oraz historie, które podobno były inspiracją dla samego Szekspira. Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej to  atomiast podróż z północy na południe regionu przez bitewne pola, ślady umocnień i cmentarze tamtych czasów.

A jakie niespodzianki kryje podróż przez Mazowsze filmowe? Przekonajcie się o tym słuchając nagrania drugiej godziny audycji "Hotspot".        

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Paweł Cukrowski (Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego)

Data emisji: 8.01.2017

Godzina emisji: 17.07

jsz/gs

Czytaj także

Racibórz - podróżnicy, magnolie i futbol

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 12:50
Przeniesiemy się do Raciborza - historycznej stolicy Górnego Śląska, gdzie do dzisiaj zachowało się wiele cennych zabytków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Racibórz w magnoliach, z Wiatrakami i lataniemi

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:00
Racibórz to historyczna stolica Górnego Śląska, gdzie zachowało się wiele cennych zabytków. Wśród nich kolumna maryjna i związana z nią legenda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gliwice. Alternatywa dla wakacji w tropikach

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 10:00
- Mamy 4 pawilony i ponad 8 tysięcy roślin. Rosną u nas pomarańcze, bananowce. Hodujemy także egzotyczne ryby, takie jak żyją w rzece Amazonka - opowiada Barbara Trzebińska z gliwickiej Palmiarni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Flamenco. Opowiedzieć życie ruchem i gestem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 17:30
Członkowie zespołu Madrugada fascynują się tradycyjną muzyką hiszpańskiej Andaluzji. - To, co w niej najpiękniejsze, to fakt, że każdy w zależności od nastroju, odnajdzie się w tych dźwiękach - zapewniają artystki.
rozwiń zwiń