Bieszczady. "W polski Teksas rusz!"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 18:50
"Po prostu wyjedź w Bieszczady" - namawiał w jednej ze swoich piosenek Wojciech Młynarski. Hasło to podchwycili członkowie PAKTu. - To miejsce dzikie i wciąż nie do końca odkryte, gdzie są takie zakątki, w których diabeł mówi dobranoc - przekonują Magdalena Lenart i Przemysław Stocki.  
Audio
  • Szlaki turystyczne w Bieszczadach. Jak trafić do miejsca na końcu świata? (Hotspot/Czwórka)
Bieszczady uchodzą za najbardziej tajemnicze góry w Polsce. Nie ma tu okazałych kompleksów hotelowych ani hałaśliwych centrów turystycznych
Bieszczady uchodzą za najbardziej tajemnicze góry w Polsce. Nie ma tu okazałych kompleksów hotelowych ani hałaśliwych centrów turystycznychFoto: Voyagerix/Shutterstock.com

PAKT istnieje już od 40 lat i wychował niejedno pokolenie podróżników. - Wyjeżdżamy regularnie, głównie w weekendy. Najcześciej właśnie w Bieszczady - opowiają goście Czwórki.

Czytaj także
film 1200.jpg
Poznań jak Hollywood? "Filmowcy pokochali to miasto"

Ich ulubionym celem podróży jest... schronisko na końcu świata. - To magiczne miejsce. Znajduje się w Łupkowie i oferuje wspólne biesiadowanie, akompaniament gitary, fajne towarzystwo i możliwość kompletnego oderwania się od świata - przekonuje Małgorzata Lenert.

A co oferują same Bieszczady? M.in. mozaikę kultur. Na czym ona polega, jakie mniejszości tworzą tożsamość regionu, kiedy warto zaplanować górskie wędrówki i dlaczego nie można ominąć połonin? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Goście: Magdalena Lenart i Przemysław Stocki (PAKT - Prawniczy Akademicki Klub Turystyczny)

Data emisji: 25.02.2017

Godzina emisji: 17.16

kul/pg

Czytaj także

Mazowsze. Serce Polski niejedno ma imię

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 14:00
Tym razem w audycji Mateusza Kulika odwiedziliśmy Mazowsze, a w odkrywaniu najciekawszych szlaków regionu pomagał nam Paweł Cukrowski z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieoczywisty Radom. Gombrowicz go nie znosił...

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 11:30
Miasto to sławę zyskało przede wszystkim dzięki żartom, które nasiliły się szczególnie w latach 70. W Czwórce udowadniamy Wam jednak, że warto Radom odwiedzać regularnie, bo jest tam co robić.   
rozwiń zwiń