Drum Fitness. O pasji do "walenia w gary"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 16:00
- Przez wiele lat perkusja, zwłaszcza dla kobiet, była instrumentem niedostępnym. My ominęliśmy tę ścianę - opowiada Agnieszka Trzeszczak, organizatorka warsztatów "Drum Fitness".
Audio
  • Perkusja jest kobietą, czyli o warsztatach "Drum Fitness" (Pasjonauci/Czwórka)
Warsztaty Drumm fitness są po to, by zmienić stereotyp, że pewne instrumenty są zarezerwowane tylko dla mężczyzn (zdj. ilustracyjne)
Warsztaty "Drumm fitness" są po to, by zmienić stereotyp, że pewne instrumenty są zarezerwowane tylko dla mężczyzn (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna/StockSnap

Yuuki: Islandia to mój drugi dom
islandia 1200.jpg

Gość Czwórki przekonuje, że rytm jest w każdej kobiecie, a warsztaty "Drum Fitness" są po to, by go w sobie odkryć. - Zaczynamy od rozgrzewki w stylu "step touch", potem są ćwiczenia koordynacyjne, a potem już zajujemy naszą głowę muzyką i przestajemy myśleć o całym świecie - śmieje się Agnieszka Trzeszczak.

Pierwsza edycja bezpłatnych warsztatów odbyła się w Warszawie w marcu 2016 roku. Zapisało się na nią ponad 300 kobiet w wieku od 16 do 68 lat. - Ja doskonale rozumiem potrzeby tych dziewczyn, bo widzę w nich samą siebie. Nie skończyłam szkoły muzycznej, ale byłam zdeterminowana, żeby nauczyć się grać na perkusji - wspomina organizatorka warsztatów i tłumaczy, co walenie w bębny ma wspólnego z fitnessem, czy dźwięk talerzy może relaksować i jak wyglądają dziewczyny "pałkarki". 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Agnieszka Trzeszczak (perkusistka, organizatorka warsztatów)

Data audycji: 25.11.2017

Godzina audycji: 11.15

kul

Czytaj także

Janek Leśniak podpowiada Polakom, jak... szyć

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 14:00
- Jestem nie tylko projektantem mody, ale też człowiekiem, który chciałby nauczyć Polaków, jak szyć, żeby upięknić sobie życie - mówi Janek Leśniak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodnik miejski. "Tu liczą się pasja i ciekawość świata"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 12:20
Jak wygląda praca przewodnika, który pokazuje zainteresowanym miejskie szlaki? - Każde miasto ma się czym pochwalić, więc każde z nich zwiedzać można w sposób niebanalny - tłumaczył w Czwórce przewodnik po Warszawie, Adrian Sobieszczański.
rozwiń zwiń