Archimapy - dźwiękowa podróż po dawnym Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 17:58
- Kwiaty najchętniej kupuję kwiaty u kobiet, które sprzedają je w takich skromnych koszyczkach na ragu ulicy - mówił jeden z słuchaczy Polskiego Radia przed laty. Wysłuchaliśmy archiowalnych nagrań o Krakowie.
Audio
  • Dźwiękowa podróż po dawnym Krakowie (Pasjonauci/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

opalanie plaża 1200.jpg
ArchiMapy. Co działo się w 1985 roku w Chałupach?

W cyklu "ArchiMapy" przenieśliśmy odwiedziliśmy Miasto Kraka sprzed lat i wysłuchaliśmy archiwalnych nagrań Polskiego Radia. - Tych kwiaciarek niegdyś było dużo więcej, były na Plantach i Placu Szczepańskim. Sprzedaż kwiatów wymaga jednak od ludzi serca do tej pracy, ale przecież kwiaciarki z naszych ulic nie mogą zniknąć! - mówił słuchacz w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia. 


Zakopane Krupowki 1200.jpg
ArchiMapy: Krupówki - kulturalne serce polskich Tatr

***

W archiwach Polskiego Radia ukryte są niesamowite historie. Dzięki nagraniom stworzyliśmy dźwiękową mapę popularnych kurortów.  Sprawdzimy, czy nadal funkcjonują. Przeniesiemy się w czasie i zajrzymy do dawnych ośrodków wypoczynkowych i na najpiękniejsze dzikie plaże. Pośpiewamy przy ognisku, odwiedzimy Juratę i Hel, wyruszymy na spacer po bieszczadzkich szlakach. Opowiemy o koloniach, pracy kaowca, starych kinach i miejskich rozrywkach. W każdą sobotę, a audycji "Pasjonauci" po godz. 11.45.

mat. pras./kd

Czytaj także

Krakowski Kazimierz. Dlaczego warto się tam wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 13:20
Zaniedbane kamienice, ciemne bramy, opuszczone zakątki. Tak właśnie kojarzył się krakowski Kazimierz jeszcze w latach 90. Dziś przeżywa swoisty "renesans" - wygląda, brzmi i smakuje doskonale o każdej porze roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jedziesz do Krakowa? Odwiedź parki zamiast Sukiennic

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 12:00
Kraków to nie tylko Wawel, Sukiennice i kościoły. Podpowiadamy, jak zwiedzać gród Kraka od zielonej strony.
rozwiń zwiń