Lubelszczyzna. Na tropie czarciej łapy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 16:20
Skansen z pamiątkami ziemi chełmskiej, Aleja Kultur i Kozi Gród - wracamy na Lubelszczyznę, by odkryć kolejne turystyczne atrakcje tego regionu.
Audio
  • Atrakcje turystyczne Lubelszczyzny - co warto zobaczyć? (Hotspot/Czwórka)
Widok na Stare Miasto w Lublinie
Widok na Stare Miasto w LublinieFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Wschód Polski można zwiedzać na wiele sposobów - m.in. szlakiem legend i historii Lublina, zwanego Kozim Grodem. - Na Starym Mieście w Lublinie znajduje się kamień, którego absolutnie nie mozna dotykać, bo wtedy stanie się coś złego. Na rynku mieści się też budynek związany z najpopularniejszą legendą z naszego regionu - z legendą o czarciej łapie - opowiada przewodnik.

Nasz reporter Bartłomiej Olek spotkał się także z pomysłodawcą skansenu w Siedliszczach, który posiada niezwykłą kolekcję broni i sprawdził, w którym miejscu w Lublinie można poczuć się jak na Bliskim Wschodzie.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał: Bartłomiej Olek

Data emisji: 16.04.2016

Godzina emisji: 13.00

kul/mg

Czytaj także

Wygasły wulkan na Śląsku, czyli Góra Świętej Anny

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 16:15
Wygasłe wulkany zwykle kojarzą się nam z malowniczymi wyspami na Pacyfiku. Tymczasem także w naszym kraju możemy znaleźć sporo tego typu formacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Okolice Lublina - idealne na każą porę roku

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 16:00
Stok narciarski niemal w centrum miasta, leśne ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy, jazda konna, a do tego spływy kajakowe organizowane nawet w okresie zimowym. To sportowe atrakcje Lubelszczyzny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lubelszczyzna. Skansen, szlak konny, kopalnia kredy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 16:50
Na tegorocznych wielkanocnych znaczkach wydanych przez Pocztę Polską znajdują się pisanki z Lubelszczyzny i Podkarpacia. My sprawdzamy, jakie atrakcje oferuje południowo-wschodnia Polska.
rozwiń zwiń