Poznań XXI wieku - dobrze brzmi i wygląda

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 18:50
Poznań to miasto z tradycjami, które odważnie patrzy w przyszłość. Są tutaj m.in. zachwycający formą Bałtyk oraz świetnie brzmiąca Sala Ziemi.
Audio
  • Nowoczesny Poznań - spacer z Tomkiem Sosnowskim (Hotspot/Czwórka)
Poznań nocą
Poznań nocąFoto: interpolsk/Pixabay.com

Czytaj także
Brama Poznania pap 1200.jpg
Brama Poznania - muzeum bez zabytków

Biurowiec Bałtyk znajduje się w samym sercu Poznania i jest dziełem  jednej z najbardziej uznanych pracowni architektonicznych na świecie - MVRDV. - Budynek powstał przy wykorzystaniu nowych technologii, a jego bryła z każdej strony wygląda inaczej - tłumaczy Marta Łępicka koordynatorka z Bałtyku. - Ma ponad 64 metry. Z tarasu na ostatnim piętrze możemy podziwiać panoramę Poznania, tutaj też była robiona sesja do katalogu Lecha Poznań - dodaje.

Tomasz Sosnowski odwiedził także Salę Ziemi - mieszczącą się w Poznań Congress Center przestrzeń w pełni dostosowaną do organizacji kongresów, koncertów i wydarzeń specjalnych. - Jest tutaj bardzo dobra akustyka, która została zaprojektowane m.in. przez specjalistów z Politechniki Poznańskiej - opowiada Emilia Kuśnierczak.

Czytaj także
buty lublin nac 1200.jpg
Lublin sprzed lat - raj dla fashionistek i łowców sensacji

W audycji zaglądamy także do jednego z najstarszych w Polsce Parków Naukowo - Technologicznych i sprawdzamy, czy mleko można pokolorować i kto może dotknąć gwiazd.

***

Audycja: "Hotspot"

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał przygotował: Tomasz Sosnowski

Data emisji: 23.02.2019

Godzina emisji: 17.06

kul

Czytaj także

Pieniny w gawędach duchów, magów i superbohaterki św. Kingi

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 11:10
- Przewodniki zazwyczaj informują nas o wysokości gór, długości tras, o noclegach i jedzeniu. My chcieliśmy opowiedzieć o Pieninach z perspektywy Starego Ducha, który kocha to miejsce najbardziej na świecie - mówią twórcy aplikacji Pyeniny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"100 szczytów na 100-lecie niepodległości". Zdobywają szczty dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 11:40
"100 szczytów na 100-lecie niepodległości" to akcja tarnowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, w której udział wzięli autorzy bloga "Pod szczytem". O projekcie świętowania na szlaku opowiedziała nam Edyta Mikoś.
rozwiń zwiń