"100 szczytów na 100-lecie niepodległości". Zdobywają szczty dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 11:40
"100 szczytów na 100-lecie niepodległości" to akcja tarnowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, w której udział wzięli autorzy bloga "Pod szczytem". O projekcie świętowania na szlaku opowiedziała nam Edyta Mikoś.
Audio
  • 100 szczytów na 100-lecie niepodległości Polski - od Bieszczadów po Karkonosze (Hotspot/Czwórka)
Tatry, zdjęcie ilustracyjne
Tatry, zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/mr incognito

Czytaj także
Podlasie Bug rower 1200.jpg
Podróże bez prądu. Wyłącz zasięg i zasil się podlaską naturą

Wycieczki w ramach projektu odbywały się w pasmach takich jak: polskie Tatry, Tatry słowackie, Gorce, Beskid Sądecki, Pieniny, Beskid Śląski i Żywiecki, Bieszczady i Góry Świętokrzyskie. - Zdarzało nam się wstawać o 1 w nocy, o 2 siedzieć już w pociągu, a potem przez 12 godzin chodzić po górach i znów wracać do domu - wspomina podróżniczka.

W trakcie wypraw Edyta i Tomek Mikosiowe zdobyli m.in. Świnicę -  jeden z ciekawszych szczytów w polskich Tatrach. - Stanęliśmy na niej 13 maja i był to nasz pierwszy dwutysięcznik zdobyty w tym roku - opowiada gość Czwórki. - Bardzo bałam się tego szczytu, bo nie należy on do najłatwiejszych. Co więcej, kiedy zobaczyłam go po raz pierwszy, pomyślałam, że jest przeze mnie nie do zdobycia - dodaje.

Czytaj także
konstancin tężnia solankowa pap 1200.jpg
Uzdrowisko pod Warszawą? Zapraszamy do Konstancina

Jakie przygody spotkały ich na szlaku? Dlaczego Kościelec pozostawił niedosyt? Jak wyglądała droga na Krywań? Na jakim etapie realizacji wspinaczkowego planu są podróżnicy są dziś? Zapraszamy do wysłychania całej rozmowy.

***

Audycja: Hotspot

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Edyta Mikoś (podróżniczka, autorka bloga "Pod szczytem")

Data emisji: 10.11.2018

Godzina emisji: 16.15

kul


Czytaj także

Płyta tygodnia. Catz'n'Dogz "Friends of Pets"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:32
Wyselekcjonowane na ten krążek przez duet Catz n’ Dogz utwory utwierdzają w przekonaniu, że polska scena klubowa ma się bardzo dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń