X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na drodze pamiętaj o miłosierdziu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 11:25
- Biorąc pod uwagę ruch drogowy, ilość samochodów, ilość pojazdów zarejestrowanych w Polsce jesteśmy optymistami - mówi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska i zwraca uwagę na statystyki wypadków drogowych w 2015 roku.
Audio
  • Ks. Jerzy Kraśnicki dyrektor MIVA Polska, zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców, opowiada o działaniach wspierających bezpieczeństwo na drogach (W dobrych zawodach/Czwórka)
Jak przyzwyczaić polskich kierowców do bycia grzecznymi i uprzejmymi na drodze?
Jak przyzwyczaić polskich kierowców do bycia grzecznymi i uprzejmymi na drodze?Foto: Glow Images/East News

2015 rok był jednym z najbezpieczniejszych na polskich drogach od 30 lat. Z tego wyniku mogą być dumni wszyscy walczący o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 24 kwietnia w kościele katolickim organizowana jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Gość Czwórki podkreśla, że będzie to kolejna okazja, by przypomnieć o tym, że za kierownicą auta siedzi "taki sam człowiek".

- 8 lat temu było w Polsce 8 milionów aut mniej, a wypadków dwukrotnie więcej, ofiar śmiertelnych i rannych również - mówi ks. Jerzy Kraśnicki. - Dokonała się zmiana w mentalności kierowców.

Prognozy na następne lata nie są jednak optymistyczne. Dbający o bezpieczeństwo na drogach sięgają po różnorakie pomysły, by obniżać statystyki wypadków drogowych, tworzą śpiewniki i dekalogi. Gość Czwórki zwraca szczególną uwagę na tzw. "niechronionych użytkowników drogi".  A ks. Jarosław Wyszomirski z Klubu Motocyklowego "God's Guards" podkreśla znaczenie przepisów drogowych, które obowiązują nas wszystkich.

***

Tytuł audycji: W dobrych zawodach

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Gość: ks. Jerzy Kraśnicki (dyrektor MIVA Polska, zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców), ks. Jarosław Wyszomirski (Klub Motocyklowy "God's Guards")

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 7.00

pj/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ŚDM. Dni w Diecezjach to szansa na poznanie Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 11:36
Na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przybędą katolicy z całego świata. Organizatorzy przygotowali dla nich propozycję, dzięki której lepiej poznają nasz kraj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokora - daje siłę czy czyni życiowym fajtłapą?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 12:24
Pokora to niezwykle cenna i rzadka cecha twierdzą psychologowie. Warto ją w sobie rozwijać i chronić, bo dobrze wpływa na nasze relacje i chroni nas przed stresem.
rozwiń zwiń