Polska, Chiny - wspólna sprawa?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 15:30
"Państwo Środka", jak często zwykło się mówić o Chinach, dla większości z nas to daleki i bardzo odległy kulturowo kraj. Czy rzeczywiście tak jest? Jakie relacje łączą oba kraje i ich obywateli? Sprawdzaliśmy to w "Hyde Parku".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Patryk Kuniszewicz rozmawiał z Bessie Bian, Chinką mieszkającą w Polsce, i Agnieszką Skawińską z Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej. Głównym tematem były różnice i podobieństwa kulturowe między naszymi państwami.

Sprawdziliśmy również, jak rozwija się w Polsce kultura chińska i czy zupki chińskie rzeczywiście pochodzą z Chin, a także poznaliśmy podstawy języka i przepisy kulinarne prosto z "Państwa Środka".

Więcej na temat relacji polsko-chińskich dowiesz się, słuchając całej audycji.

Czytaj także

„Czas na chiński” - Joanna Bogusławska

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 11:50
Środa, 19 października, godzina 18.15, Program 3. Coraz więcej rodziców decyduje się posyłać swoje pociechy na naukę języka chińskiego. Czy chiński będzie językiem przyszłości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny bliżej niż mogłoby się wydawać

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 11:00
- Właściwie większość rzeczy, które nas otaczają jest z Chin, a my nadal traktujemy je jako kraj egzotyczny - mówił w Czwórce Jakub Bożek, dziennikarz "Krytyki Politycznej", z którym rozmawialiśmy o rosnącej potędze Państwa Środka.
rozwiń zwiń