Otworzyliśmy sezon rowerowy na... BMX-ach

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 08:35
Piękna wiosna motywuje, by sprzed telewizora przenieść się na świeże powietrze i pojeździć na rowerze. A jeśli rower, to BMX, zwłaszcza, że w Warszawie zorganizowano mega imprezę, czyli BMX Day. Oczywiście pod patronatem Czwórki!
Audio

Pula nagród była spora, bo aż 15 tysięcy złotych. – Ja startuję dla frajdy – mówił przed zawodami w studiu Czwórki BMX-owiec Piotr "Boy" Wyszyński. – Jeśli zdarzyłoby mi się wygrać, oddałbym innym dzieciakom.

Zanim jednak znajdziemy się wśród zawodników, którzy startują w tego typu zawodach, potrzeba lat ćwiczeń i żmudnych treningów. – Dwa, trzy lata, żeby nauczyć się samych podstaw – tłumaczy Wyszyński. – W tym czasie miałem jedynie złamane kolano, zakładamy, że żebra się nie liczą. Jednak w porównaniu na przykład z piłką nożną, jazda na BMX-ie to i tak mało inwazyjny sport.

Każdy rower wyprofilowany jest pod swojego właściciela. – Liczy się m. in. wzrost, poza tym niektórzy lubią dłuższe ramy, inni wolą krótsze – wymienia Wyszyński.

Dowiedz się więcej o specyfice tego sportu i imprezie, jaką był BMX Day, słuchając całej rozmowy w Czwórce.

Sezon rowerowy otworzyliśmy także razem z ekspertem Adamem Ilachem, który podpowiedział, jak odświeżyć stary rower, jak wybrać nowy i jakie pojawiły się w tym roku nowinki. Posłuchaj rozmowy z kolejnym gościem Patryka Kuniszewicza w "Hyde Parku" – Adamem Ilachem.

"Hyde Park" w każdą sobotę od godziny 10. - czekamy na Was! 

(kd)

Czytaj także

Polska, Chiny - wspólna sprawa?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 15:30
"Państwo Środka", jak często zwykło się mówić o Chinach, dla większości z nas to daleki i bardzo odległy kulturowo kraj. Czy rzeczywiście tak jest? Jakie relacje łączą oba kraje i ich obywateli? Sprawdzaliśmy to w "Hyde Parku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadciąga dzień fruwających BMX-ów

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 13:28
- Nie spodziewaliśmy się aż takiej popularności. W zeszłym roku zapisało się na zawody ponad 80 osób. W tym mamy ponad 140 zgłoszeń - mówili w Czwórce organizatorzy trzeciej edycji BMX Day, imprezy odbywającej się na warszawskim torze Jutrzenka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon BMX'owy z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 10:00
Sobota, 24 marca, to dzień, na który zaplanowano G-SHOCK BMX DAY 2012 - imprezę pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń