Dominika Orlik: zamiast o lalkach marzyłam o starcie w rajdzie Dakar

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 12:00
Red Bull 111 Megawatt to dwudniowe zawody motocyklowego enduro. Niesamowity teren Kopalni PGE i wytyczona tam specjalna trasa to prawdziwy raj dla miłośników "brudnego sportu".
Audio
  • Red Bull 111 Megawatt – zawody enduro na terenie kopalni w Bełchatowie (Co Was Kręci?/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: CrisGp/Pixabay

Enduro było kompromisem między żużlem a gimnastyką artystyczną, którą wtedy trenowałam. Zrobiłam licencję i wystartowałam w zawodach - poczułam, że nie chcę już robić nic innego Dominika Orlik

To już piąta odsłona tego wydarzenia a udział w niej będzie mogło wziąć ponad 1000 uczestników. Wśród nich do rywalizacji staną amatorzy tuż obok światowej elity tego sportu, na czele z Tadeuszem Błażusiakiem. Jedną z uczestniczek wyścigu będzie Dominika Orlik, zawodniczka motocross, CrossCountry i Enduro.

- Zawsze powtarzam, że to idealny sport dla kobiet: maseczki błotne, peeling piaskiem, możemy jeść, co tylko chcemy, bo wszystko spalimy. Do tego jesteśmy otoczone wianuszkiem naprawdę fajnych chłopaków - mówiła.

A wszystko zaczęło się od cartingów. Regularne, ale wciąż amatorskie wyjazdy z rodzicami na torach i samochodem terenowym po lesie rozbudziło w Dominice marzenie o wystartowaniu w rajdzie Dakar. Jak dziecięce marzenie przekuła na zawodowstwo? O tym opowiadała w rozmowie z Mateuszem Fusiarzem.

W audycji przyjrzeliśmy się także, jak wyglądają wyścigi samochodowe Tajlandii. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz 

Gość: Dominika Orlik (zawodniczka motocross, CrossCountry i Enduro)

Data emisji: 26.08.2018

Godzina emisji: 11.07

ac

Czytaj także

Kamil Krzemień: najlepsze pomysły kończą się na podium

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 14:00
Ma 17 lat, rywalizował w mistrzostwach Polski oraz IDM w wyścigach torowych w klasie Superstock 600. - Jestem wysoki, silny i dość ciężki, więc pewnie już wkrótce przeskoczę na klasę 1000 i liczę na ścisłą czołówkę. Ale wszystko w swoim czasie - opowiada Kamil Krzemień. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emil Juszczak: w Maladze tor był szybki i skakalny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 12:57
Emil Juszczak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Super Enduro Juniorów. Pokonał 5 niełatwych rund, tę w Maladze wspomina najlepiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Przygoński i Mateusz Waligóra: rajd w Kazachstanie i wędrówka po pustyni Gobi

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 13:36
- Żadnych zawodników nie lekceważę. Zawsze trzeba być skoncentrowanym - mówił startujący w Driftingowych Mistrzostwach Polski Kuba Przygoński, kierowca rajdowy, członek zespołu Orlen Team.
rozwiń zwiń