Narty, snowboard, rowery i świetna zabawa w Białce

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 10:21
Trwają przygotowania do Garmin Winter Sports Festival, który odbędzie się już 14 i 15 lutego w Białce Tatrzańskiej. To nie tylko zabawa, ale też zawody Pucharu Europy FIS w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air. 
Audio
  • Jacek Bętowski zaprasza do Białki Tatrzańskiej na Garmin Winter Sports Festival (Co Was kręci/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska to jest takie miejsce, jeśli chodzi o możliwości gromadzenia śniegu, że nie jest on problemem. Skocznia będzie przygotowana bardzo dobrze, rośnie z dnia na dzień - mówi Jacek Bętkowski z Garmin Winter Sports Festival. 

Rok temu zawody wygrał Chorwat, Tino Stojak, który był też zwycięzcą klasyfikacji generalnej snowboardzistów kategorii Big Air. Powiedział, że u nas to były najlepsze zawody w jakich uczestniczył Jacek Bętkowski

Rok temu w zawodach Pucharu Europy FIS wystartowało 60 zawodników i zawodniczek z całego kontynentu. - Dziś zgłaszają się całe zespoły zawodników - zdradza przedstawiciel imprezy. - Mamy nadzieję, że po rekomendacji Tino Stojaka, w tym roku uczestników będzie jeszcze więcej - dodaje. 

Obok zawodów Pucharu Europy krajowa czołówka zawodników powalczy o podium Mistrzostw Polski Polskiego Związku Narciarskiego we freeskiingu. 

Jacek Bętkowski podkreśla, że Garmin Winter Sports Festival to nie jest impreza, o które stanowią jedynie europejskie zawody. Podkreśla przede wszystkim zabawę i wyzwania podejmowane przez zawodników, skoki i ewolucje. Wśród zawodników wymienia polską czołówkę: Szczepana Karpiela-Buleckę, Janka Krzysztofa, Piotrka Tkaczyka (snowbord) czy rowerzystów braci Godziek. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Jacek Bętkowski (Garmin Winter Sports Festival)

Data emisji: 26.01.2020

Godzina emisji: 11.07

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czwórka morsuje. Jak zacząć przygodę z zimową kąpielą?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 10:07
Morsowanie zaliczane jest do jednych z najzdrowszych sposobów na poprawienie odporności. Świetnie wpływa też na krążenie, a niektórzy specjaliści porównują jej działania nawet do krioterapii. Od czego zacząć przygodę z lodową kąpielą sprawdzał Piotr Galus. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co ubezpieczają narciarze? Nogi czy narty?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 14:32
- Nie podpisujmy umów ubezpieczeniowych, których nie rozumiemy. Jeśli instnieje potrzeba, spotkajmy się z doradcą, sprawdźmy dostępne oferty, poprozmawiajmy ze znajomymi. Podejmijmy tę decyzję na spokojnie - mówiła Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i Pieniądze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brelok Banked Slalom. Czwórka znów ruszyła na stok!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 11:10
Na Czarnym Groniu zakończył się Brelok Banked Slalom supported by RIDE snowboards 2019. Byliśmy na miejscu, by relacjonować to wydarzenie. 
rozwiń zwiń