Bezpieczne lato nad Zegrzem z Czwórką. Spotkasz nas nad wodą!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 11:00
Razem z legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zaprosiliśmy na plażę w Wieliszewie nad Zalewem Zegrzyńskim. Sprawdziliśmy, jak wygląda praca ratowników od "kuchni", rozmawialiśmy o tym, czym są supy i o pierwszej pomocy. 
Czwórka nad Zegrzem
Czwórka nad ZegrzemFoto: mat. pras./Czwórka

Spędzanie czasu nad wodą to wspaniały relaks i świetna zabawa - zwłaszcza latem mamy ku temu wiele okazji. Jest piękna pogoda, mamy dużo czasu i pomysłów, jak spędzać długie, upalne dni. Aby jednak mieć same piękne wspomnienia z wakacji, trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, bo o wypadki i utonięcia wcale nie jest trudno.

Jak podkreślała Anna Brzezińska, pomysłodawczyni akcji nad Zegrzem, woda to niebezpieczny żywioł, więc baawiąc się w jej okolicy, warto uważać. - Pomysł na akcję powstał, by zwrócić uwagę na to, by korzystać z wody mądrze, a potem utrwalić tę wiedzę. Nasza obecność w różnych miejscowościach nad Zegrzem, m.in. w Nieporęcie, ma przypominać o zasadach bezpieczeństwa - tłumaczyła.

Czytaj także:

Poza bezpieczeństwem liczy się też dobra zabawa, dlatego legionowscy ratownicy wraz z Czwórką pokazują młodym ludziom nowości, m.in. supy, czyli deski do pływania na stojąco z wiosłem. - Chcemy promować aktywne spędzanie czasu wolnego, pokazujemy więc nowe możliwości, a do supów świetnie sprawdzają się wody Zalewu Zegrzyńskiego – mówiła rozmówczyni Mateusza Fusiarza.

W Wieliszewie sprawdzaliśmy także, jak przeprowadzić pierwszą pomoc. - Młodzi ludzie są niesamowici, starają się zdobyć tę wiedzę - podkreślała Ewa Tomszys, ratownik legionowskiego WOPR-u.

W programie graliśmy także wyłącznie numery z Waszej Wakacyjnej Playlisty >>>

***
Przez trzy letnie weekendy dziennikarze stacji pokażą, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich i wraz z ratownikami znad Zalewu Zegrzyńskiego pokazywać, jak można odpoczywać, dobrze się bawiąc nad wodą.

Weekendowe akcje i wydarzenia relacjonują dziennikarze Czwórki - Adrianna Janiszewska i Mateusz Fusiarz
Kolejne spotkania z Czwórką na plażach Zalewu Zegrzyńskiego odbędą się 15 i 16 sierpnia (Serock i Wieliszew) oraz 29 i 30 sierpnia (Serock i Nieporęt).
Czwórka nad Zegrzem Czwórka nad Zegrzem
***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Relacje przygotował: Mateusz Fusiarz

Goście: Anna Brzezińska (pomysłodawczyni akcji), Ewa Tomszys (ratownik WOPR-u) - Młodzieżowa Grupa Ratownicza Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 

Data emisji: 26.07.2020

Godzina emisji: 11.40

mat. pras./kd
Czytaj także

Lubelszczyzna. Jak odnaleźć się na... nieoznakowanym szlaku?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 13:47
Jak co tydzień w "Hotspocie" pokazujemy Wam najciekawsze i nieoczywiste miejsca na mapie Polski. Tym razem wyruszyliśmy m.in. na nieoznakowane w terenie trasy do Gołębia w województwie lubelskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka i ekologia. Warmia to prawdziwe zagłębie artystyczne

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 17:56
Pupki, Godki, Węgajty, Nowe Kawkowo czy Skolity - to tam do miejscowych artystów na warsztaty przyjeżdżają ludzie z całej Polski, ale także i z zagranicy.
rozwiń zwiń