Lubelszczyzna. Jak odnaleźć się na... nieoznakowanym szlaku?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 13:47
Jak co tydzień w "Hotspocie" pokazujemy Wam najciekawsze i nieoczywiste miejsca na mapie Polski. Tym razem wyruszyliśmy m.in. na nieoznakowane w terenie trasy do Gołębia w województwie lubelskim.
Audio
  • Po miejscowości Gołąb oprowadza nas Anna Jarzębska (Hotspot/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

jesień spacer park 1200x660.jpg
Połczyn Zdrój. Miejsce idealne na relaks?

Gołąb to niewielka wieś położona nad Wisłą między Puławami a Dęblinem. - Jest tu przepiękny, późnorenesansowy kościół pod wezwaniem św. Floriana i św. Katarzyny. To budowla z XVII w., która wyrasta na tle tej niewielkiej miejscowości jak spod ziemi - opowiadała Anna Jarzębska z portalu "Wyprawy odkrywców". - Ceglana konstrukcja z przepięknymi rzeźbami. Nad wejściem widzimy dwie głowy smoków, a nad całością górują wieże. Co ciekawe, kościół pełnił także funkcje obronne, więc jego mury są podwójne, a między nimi jest około metra przestrzeni. Jego głównym fundatorem był Jerzy Ossoliński - tłumaczyła ekspertka.


Sanok skansen 1200.jpg
Sanok - skansen, zamek i obrazy Beksińskiego

Jakie jeszcze zabytki zwiedzać można w Gołębiu i czym są tajemnicze dźwiękowe questy, dzięki którym można odkrywać Polskę? To sprawdzaliśmy w Czwórce.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<

W programie Mateusza Kulika dowiedzieliśmy się też, co turystom oferuje warszawska Białołęka. Zajrzeliśmy na Festiwal Podróżników do Wrocławia - wydarzenie, które odbywa się pod patronatem Czwórki <<<

Posłuchaj także drugiej godziny audycji "Hotspot", 23.09.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał przygotował: Aleksandra Opada

Data emisji: 23.09.2017

Godzina emisji: 15.14

kd/kh

Czytaj także

Michał Pater i jego niezwykłe podróże wgłąb Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 17:16
- Już dwa dni po powrocie do Polski zaczynam myśleć o kolejnej wyprawie - mówił w Czwórce Michał Pater, autor jednego z pierwszych w Polsce YT kanałów podróżniczych "Autostopem Na Koniec Świata".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawskie mozaiki. Nietypowe spojrzenie na miasto

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 17:33
Zwiedzanie to specjalność Iwony Makowskiej, która wymyśliła własny sposób na odkrywanie niezwykłych zakamarków Warszawy. Wyszukuje… mozaiki i fotografuje je.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zimowy "PlenAir". Byliśmy w Kluszkowcach!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 12:09
W piątek 27 stycznia ekipę Czwórki można było spotkać w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski Kluszkowce, skąd dziennikarze relacjonowali zawody AZS Winter Cup w audycji "PlenAir". Na miejscu na uczestników czekało wiele atrakcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yuuki: Islandia to mój drugi dom

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 17:40
Yuuki, czyli Kasia Wypchło, to wokalistka, która dała się poznać słuchaczom Czwórki poprzez charakterystyczne dla niej, elektroniczne i gitarowe brzmienia. W "Pasjonautach" opowiada o swojej miłości do Islandii. - Pierwszy raz pojechałam tam w nostalgicznym nastroju, który scalił się z energią tego miejsca - wspomina artystka.
rozwiń zwiń