X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najlepsze pyzy są na Różycu!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 18:00
Kolejne muzeum w Warszawie poświęcone jest Pradze, oraz całej prawobrzeżnej części miasta i jej dziedzictwu. Będzie to jednocześnie pierwsze muzeum po tej stronie Wisły.
Audio

  Część nowej siedziby wpisana jest do rejestru zabytków i będzie mieć siedzibę przy ul. Targowej, w sąsiedztwie legendarnego Bazaru Różyckiego. – Na razie trwa adaptacja zespołu zabytkowych budynków - mówi Jolanta Wiśniewska, kierownik Muzeum Warszawskiej Pragi. – Wszystko skupione jest wokół brukowanego podwórka. Do tego dochodzi jeszcze budowa zamykającego przestrzeń budynku administracyjno-edukacyjno-magazynowego. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstanie kameralny a jednocześnie wielofunkcyjny kompleks muzealny, w którym bardzo wiele będzie się działo.

Miejsce ma bogatą historię związaną z rozwojem Pragi. Znajduje się unikatowy zespół modlitewni z zachowanymi polichromiami. W nowym muzeum znajdować się będą m.in. ekspozycje, galeria, sala historii mówionej, sala ginących zawodów i edukacji interaktywnej, skomputeryzowana czytelnia i biblioteka, oraz kawiarenka z praskimi specjałami. Choć do końca budowy działa w siedzibie tymczasowej na ulicy Ząbkowskiej i w dawnym Koneserze, warto je odwiedzić.

Odwiedź niezwykłe zakątki Polski z Czwórką <<<

Choć Praga to ostatnio dzielnica modna wśród artystycznej stołecznej bohemy, ma jednak arcyciekawą historię i mnóstwo architektonicznych "pereł", jak choćby pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej, czy Bazar Różyckiego. Posłuchaj historii tej dzielnicy i dowiedz się więcej o samym muzeum słuchając nagrania audycji "Co Was kręci".

(kd/czwórka)


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia Niezwykłych Projektów: Wilanów w trójwymiarze

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 23:00
Utworzenie w Muzeum Wilanowskim "pracowni 3D” i digitalizacja 3D wybranej kolekcji zbiorów wilanowskich było przewodnim temat najbliższego "Co Was kręci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cytadela - miejsce, w którym rodziła się historia

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 16:00
Muzeum, położone na terenie twierdzy zbudowanej przez władze rosyjskie po stłumieniu powstania listopadowego, to jedno z najważniejszych miejsc polskiej martyrologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe losy rodziny Starzyńskich

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 12:00
Roman, Stefan i Mieczysław to bracia, którym Polska okresu dwudziestolecia międzywojennego zawdzięczała wiele. Ciekawe wspomnienia, anegdoty związane nimi opowiadał w Czwórce Wojciech Starzyński.
rozwiń zwiń