Enduro MTB Series 2022 - czas na góry, rower i zabawę

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 13:23
Cykl Enduro MTB Series 2022 zbliża się wielkimi krokami. Najbliższe zawody już 11 i 12 czerwca w Świeradowie-Zdroju, w Górach Izerskich. Tam każdy znajdzie coś dla siebie - można wybrać kategorię "hobby" lub "race".
Enduro MTB series 2021 - Świeradów Zdrój
Enduro MTB series 2021 - Świeradów Zdrój Foto: Hanna Dołęgowska

Organizator tego cyklu Grzegorz Miedziński w Czwórce mówił, że zawodnicy startujący w zawodach Enduro MTB Series to niesamowita grupa ludzi, którzy w wielu przypadkach są przyjaciółmi, a połączyły ich rowery i pasja do kolarstwa górskiego. To potwierdza się każdego roku. 

W programie imprezy jest ściganie dla dorosłych, miniwyścig dla dzieci, wycieczki z ekipą Easer Riders i inne atrakcje. 

 - To kolarskie enduro jest dla kogoś, kto troszeczkę kilometrów w terenie już zrobił - mówi Grzegorz Miedziński, organizator imprezy. - Mamy jednak ogromną rozpiętość propozycji w zależności od umiejętności technicznych i poziomu kondycji zawodników - dodaje. 

Od 2021 roku w programie imprezy znalazła się kategoria "hobby". - To taka klasyfikacja "na zachętę", dla tych, którzy będą startować pierwszy raz lub mają jakieś obawy - opowiada rozmówca Hanny Dołęgowskiej. - Ci zawodnicy jadą jeden odcinek specjalny mniej, nie pokonują najtrudniejszego etapu - dodaje. 

Rower - czy to wyzwanie?

Zastanawiając się nad udziałem w zawodach enduro, często myślimy o sprzęcie, w który należy się wyposażyć. - Z rowerami jest podobnie jak z innymi sportami np. nartami. Zaczyna się od podstawowego modelu, amatorskiego. Można na takim sprzęcie startować w zawodach i sobie poradzić. Jednak jak przyjedzie zawodnik z idealnie dopasowanym sprzętem, to będzie mu łatwiej - zdradza rozmówca Czwórki. - Jednak to nie sprzęt, ale technika czyni z ciebie zawodnika - dodaje. - Zabawa ze startu powinna być na pierwszym miejscu. Sprzęt tu nie jest ograniczeniem. 


Posłuchaj
04:53 czwórka co was kręci 05.06.2022 enduro.mp3 O zawodach Enduro MTB Series 2022 opowiada Grzegorz Miedziński, organizator imprezy (Co Was kręci/Czwórka)

 

Każdego roku w zawodach enduro bierze udział coraz większa liczba kobiet, nawiązuje się coraz więcej przyjaźni, tworzą się przeróżne zespoły. - Nasze zawody to też forma integracji i powrotu do starych przyjaźni. Tu odnajdują się zawodnicy, którzy kiedyś brali wspólnie udział w innych kolarskich dyscyplinach - dodaje. - Atmosferę koleżeństwa się czuje i widzi. 

Najbliższe zawody Enduro MTB Series 2022 odbędą się w Świeradowie-Zdroju, 11 i 12 czerwca. Czwórka jest patronem tej imprezy. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Data emisji: 05.06.2022

Godzina emisji: 11.46

pj

Czytaj także

Enduro MTB Akademicki Puchar Polski - dla doświadczonych i początkujących

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 13:40
Świeradów Zdrój to znane miejsce fanom enduro raicingu. To tam w dniach 26-27 czerwca odbędzie się Enduro MTB Akademicki Puchar Polski. Wydarzenie patronatem medialnym objęła Czwórka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju - świetne trasy i klimat

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 13:00
- Zawodnicy startujący w zawodach Enduro MTB Series to niesamowita grupa ludzi, którzy w wielu przypadkach są przyjaciółmi, a połączyły ich rowery i pasja do kolarstwa górskiego - mówi Grzegorz Miedziński, organizator zawodów. Czwórka objęła wydarzenie patronatem. 
rozwiń zwiń