Mama w świecie sportu

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2024 07:20
W Dniu Mamy głos w "Co Was kręci" oddajemy kobietom - dziennikarkom, sportowczyniom, mamom aktywnym w świecie sportu. 
Macierzyństwo nie wyklucza ze świata sportu
Macierzyństwo nie wyklucza ze świata sportuFoto: Shutterstock/mikeforemniakowski

26 maja to Dzień Matki, mikrofon w "Co Was kręci" przejmuje Kasia Dydo, a jej gośćmi będą panie, mamy, dziennikarki i sportowczynie, które swoje życie związały ze sportem. Nie uciekniemy od trudnego pytania o "męski" świat sportu. 

Tuż po 9.00 naszą gościnią będzie Paulina Chylewska, dziennikarka sportowa, która od wielu lat świetnie odnajduje się w tym "męskim" kawałku medialnego świata. Jak się okazuje, nie była to jednak łatwa przeprawa. Poruszymy temat dyskryminacji na tle płciowym właśnie w świecie dziennikarstwa sportowego. Czy sytuacja się zmienia i sport przestaje być postrzegany jako dziedzina życia typowo męska?

Spotkamy się też z Edytą Litwiniuk, FitMamą, trenerką, twórczynią internetową. Sprawdzimy dlaczego aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia mam (i nie tylko) zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym? Spróbujemy też znaleźć na nią czas, gdy w naszym życiu pojawia się nowa rola - rola rodzica.

Weronika Puszkar porozmawia z mamami-sportowczyniami, by zdradziły nam swoje patenty na łączenie sportu ze opieką nad dziećmi. 

Po 11.00 porozmawiamy z Anną Król, wspinaczką, pisarką. Zajmiemy się światem wspinaczek. Ruszymy w przeszłość, ale przyjrzymy się też teraźniejszości. Co było najtrudniejsze kiedyś i co jest najtrudniejsze dziś dla wspinających się dziewczyn. Opowiemy też o satysfakcji i poczucie wolności jakie dają nam góry.

Czytaj także:


***

Na audycję z cyklu "Co Was Kręci" w niedzielę (12.05) o 9.00 zaprasza Kasia Dydo

pj


Czytaj także

Kobiety gór. Halina Krüger-Syrokomska - prekursorka polskiego himalaizmu kobiecego

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 15:53
To Halina Krüger-Syrokomska była pierwszą Europejką na ośmiotysięczniku, to ona przecierała szlaki Wandzie Rutkiewicz. Była siłą i prekursorką polskiego himalaizmu kobiecego - wspinała się tylko w kobiecych zespołach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziewczyny grają w nogę. Niełatwa kariera piłkarek

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2024 13:34
"Polka gola!" to książka Karoliny Wasilewskiej o polskiej kobiecej piłce nożnej. Jest spojrzeniem na żeński futbol oczami samych piłkarek, które swojej dziedzinie sportu oddają wszystko, a nie zawsze doceniane są tak, jak ich koledzy piłkarze. Czy w piłce nożnej zapanuje równouprawnienie?
rozwiń zwiń