Unia Niezwykłych Projektów w Łańcucie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 18:00
Łańcut – nie bez powodu – słynie z pięknej rezydencji Lubomirskich i Potockich, otoczonej wspaniałym parkiem, ze słynną powozownią i zabudowaniami parkowymi. Zapraszamy Was na podróż po tym niezwykłym miejscu.
Audio

Muzeum pałacowe jest nieustannie wzbogacane i modernizowane przy użyciu m.in. unijnych dotacji i grantów. Z tych środków odrestaurowano budynek maneżu, w którym znajdują się obecnie kasy, niewielka galeria, sklepik z pamiątkami. Obsługa turystów w tym miejscu jest iście nowoczesna i wygodna. Stąd też rozpoczyna się zwiedzanie pałacu, stajni i wozowni.

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 to między innymi rewitalizacja dawnej oranżerii-storczykarni.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, co zachwyciło w Łancucie naszych dziennikarzy - posłuchajcie nagrania audycji "Co Was Kręci?"

Czytaj także

Czy można interpretować zabytki?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2012 19:00
Już niedługo w Warszawie ruszy Centrum Interpretacji Zabytku. To naprawdę niezwykły projekt!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Unia Niezwykłych Projektów w Muzeum Przyrody w Drozdowie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 08:00
W oparciu o środki unijne wybudowano tu niezwykłą ścieżkę "Ostoja Drozdowska". Jest to przyrodnicza ścieżka edukacyjna, która prezentuje nadrzeczny łęk wierzbowo-topolowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Blask dzieła Józefa Mehoffera

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2012 13:16
11 milionów złotych kosztowała renowacja kilku tysięcy metrów kwadratowych polichromii kościoła w Turku. To dzieło Józef Mehoffer realizował tuż przed II wojną światową.
rozwiń zwiń