Iza Kuna: Aktorka szukająca "dymu"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 12:44
– Staram się tworzyć świat wokół siebie, zamiast go odtwarzać – podkreśla Iza Kuna, aktorka telewizyjna i teatralna, a od niedawna także pisarka.
Audio

– Nie spodziewałam się tego, że napiszę książkę, a jeszcze bardziej tego, że jej sprzedaż wyniesie czterdzieści tysięcy egzemplarzy – przyznaje aktorka Iza Kuna, a zarazem autorka książki "Klara". O swoich poszukiwaniach na polu artystycznym opowiadała Magdalenie Kasperowicz w "Kontrkulturze".

– Od dawna pisałam różne rzeczy, ale były to głównie scenariusze – zdradza Iza Kuna. Aktorka przyznaje, że na stworzenie "Klary" zdecydowała się ostatecznie, ponieważ… znudziła się aktorstwem.

Podkreśla, że na początku swojej kariery zawodowej wcale nie miała takiego podejścia do zawodu. – W swoim życiu pracowałam i nie pracowałam, miałam pieniądze i nie miałam pieniędzy. Kiedyś nikt mnie nie chciał. Potem to się odmieniło – mówi.

Dziś może śmiało przebierać w propozycjach a także rozwijać się w innych dziedzinach, co bardzo chętnie robi, gdyż – jak twierdzi – poszukuje "dymu", lubi jak w jej życiu dużo się dzieje. – Próbuję tworzyć świat wokół siebie, zamiast go odtwarzać – zwraca uwagę.

Gość "Kontrkultury" zaznacza, że nie ma jednak zamiaru rezygnować z aktorstwa. – Z moim podejściem do aktorstwa jest tak, jak z miłością: gdy nie dostajesz tego, czego pragniesz, to odchodzisz – tłumaczy Iza Kuna. Aktorka wyjaśnia, że gdy spotyka się z nieinteresującymi propozycjami, lub rolami, które nie mają potencjału, to woli na chwilę "odejść" niż brać cokolwiek. Wtedy zaczyna szukać tej „miłości” gdzie indziej.  Rezultatem jej poszukiwań jest np. książka, która – co warto podkreślić – zbiera bardzo dobre recenzje.

Więcej w rozmowie Magdaleny Kasperowicz z Izą Kuną. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wszyscy martwi razem" - wygraj książkę w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:30
Powieści o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse to wspaniałe historie z amerykańskiego Południa zaludnionego barwnymi postaciami: ludźmi, czarownicami, wróżkami, wampirami, wilkołakami i zmiennokształtnymi. Niektóre z nich to istoty dobre, wiele jednak nastaje na życie innych, zarówno w nocy, jak i w dzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jerozolima Biografia" Simon Sebag Montefiore

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 23:19
Niezwykła historia świętego miasta na tle wojen, romansów i losów jego królów, cesarzy, zdobywców, proroków, świętych, pisarzy, poetów, którzy tworzyli, niszczyli, odbudowywali, spisywali dzieje i wierzyli w Jerozolimę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bajki dla dzieci w wykonaniu Edyty Jungowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 13:56
– Jak gram w serialu, to się ktoś pyta, czy nie tęsknię to teatru, jak gram w teatrze, to czy nie tęsknię do kina, a jak czytam książki, to czy nie tęsknię do telewizji… Powiem tak: bywają takie etapy w naszym życiu, robimy różne rzeczy – wylicza Edyta Jungowska na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń