"Wszyscy martwi razem" - wygraj książkę w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:30
Powieści o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse to wspaniałe historie z amerykańskiego Południa zaludnionego barwnymi postaciami: ludźmi, czarownicami, wróżkami, wampirami, wilkołakami i zmiennokształtnymi. Niektóre z nich to istoty dobre, wiele jednak nastaje na życie innych, zarówno w nocy, jak i w dzień.

8 tom perypetii Sookie Stackhouse ukazuje się 20 kwietnia
PATRONEM MEDIALNYM CAŁEGO CYKLU JEST CZWÓRKA POLSKIE RADIO.

Sookie zaczyna się przyzwyczajać do życia w świecie zaludnionym przez licznych nieumarłych, wilkołaki, wróżki, zmiennokształtnych i inne istoty nadnaturalne, ale nawet jej cierpliwość ma swoje granice.

"Zaproszona” przez królową Luizjany musi wziąć udział w zaplanowanym od dawna wampirzym kongresie. Jednakże organizacja kongresu napotyka przeszkody. Siedzibę wampirzej królowej poważnie uszkodził huragan Katrina, a sama Sophie-Anne Leclerq ma stanąć przed sądem oskarżona o zamordowanie męża, króla Arkansas. Wygląda na to, że niektóre wampiry pragną dokończyć dzieło natury. Wobec sekretnych sojuszy i zakulisowych układów Sookie musi rozstrzygnąć, po której stronie powinna stanąć, i musi tę decyzję podjąć szybko, gdyż może to być wybór pomiędzy przetrwaniem a straszliwą katastrofą.

Seria o Sookie Stackhouse stała się podstawą do kultowego serialu Czysta Krew emitowanego w Polsce od lutego 2009 na kanale HBO. Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, zdobywca nagrody Emmy, Oscara za "American Beauty" i pomysłodawca kultowej produkcji "Sześć stóp pod ziemią". Serial „Czysta krew” osiągnął gigantyczny sukces i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. Pierwszy sezon był  najlepiej oglądany serialem HBO również w Polsce. Główną rolę Sookie Stackhouse gra laureatka nagrody Akademii Anna Paquin.

/

Książki rozdajemy codzienne. Słuchajcie uważnie Czwórki!

Czytaj także

Rok Miłosza za oceanem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2011 09:00
W Stanach Zjednoczonych rozpoczął się rok naszego Noblisty. Poeta spędził za oceanem ponad 40 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Dehnel: Pisanie wygrało u mnie z malowaniem

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 12:50
Jak tłumaczy pisarz, choć pisanie, w przeciwieństwie do malowania, jest wyjątkowo niewidowiskową sztuką, to jednak ono gra w jego życiu pierwsze skrzypce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Droższe książki od majówki

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 13:00
Z początkiem nowego miesiąca nasze rachunki w księgarniach wzrosną o 5 procent.
rozwiń zwiń