X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Królikowski: Bywam w życiu szczęśliwy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 10:05
Aktor, który sporo dostał od życia. Twierdzi, że, aby być męskim, trzeba czasem być niemęskim. Paweł Królikowski gościł w czwórkowej "Kontrkulturze".
Audio

Lubi ludzi i lubi z nimi rozmawiać. Kiedyś ukuł zdanie: "Nie ma takiego alkoholu, jak dobra rozmowa". – Ale sam fakt, że ktoś mówi, nie oznacza jeszcze, że to rozmowa – tłumaczy w Czwórce Paweł Królikowski. – Przecież czasem rozmowa może odbywać się bez słów. Są zresztą ludzie, z którymi genialnie się milczy. Jeśli jeszcze z tego milczenia coś wynika, robi się fenomenalnie i taka "rozmowa" zaczyna mieć smak, aurę, moc.

Gość Czwórki przyznał, że bywa w życiu szczęśliwy. – Czasami czuję ból, czasami wstyd, czasem wszystkie inne emocje i odcienie osobowości, ale przecież dialog jest sensem bytu – opowiada. – Pan Bóg łaskawie mnie jednak stworzył i częściej wspólny język znajduję z kobietami niż z mężczyznami.

Królikowski wystąpił w wielu filmach i serialach, ale w dorobku ma także programy dla młodszych widzów i, jak sam twierdzi, realizowanie ich dawało mu sporo satysfakcji. – Gdy w latach 90. robiliśmy te nagrania, mieliśmy przeświadczenie, że robimy coś, czego jeszcze nie ma w Polsce – opowiada aktor w Czwórce. – Media to w ogóle jest twór wymagający umiejętności zabawy i pokazujący, jak można się bawić. A bawią się najczęściej ludzie młodzi.

Mówi o sobie: król lew na emeryturze. Interesują go szczegóły - z czego zrobiona jest cegła, jak wyglądają dachy. Dłonie kobiet. Stopy. Co mają do powiedzenia ludzie, jakim językiem... Powiedział kiedyś, że uwielbia gadać z mądrymi, starymi babami. Sądzi, że, gdy jest zwolniony z wywijania szabelką i może być sobą, to zdarza mu się nawet być... eleganckim.

Posłuchaj całej rozmowy z Pawłem Królikowskim w "Kontrkulturze", bądź obejrzyj ją po kliknięciu w plik filmowy.

(rk/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Stelmaszyk: Nie chcę oszukiwać widza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:50
Popularny aktor opowiadał w Czwórce m.in., dlaczego nie lubi samouwielbienia u reżyserów oraz jaką misję stara się swoją różnorodną grą aktorską spełnić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Piskorczyk: Czarna muzyka była ze mną od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 08:00
O swoim wielkim talencie i niezwykłym głosie mówi skromnie: "To bierze się z takiej, a nie innej budowy krtani". Ale prawda jest taka, że jazzmanka i laureatka wielu prestiżowych konkursów nad swoim głosem pracowała… sama.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Wesołowski: Teatr? To nie dla mnie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 16:50
Ze znanym aktorem młodego pokolenia Magdalena Kasperowicz rozmawiała między innymi o tym, czym jest kariera, sukces i spełnienie zawodowe.
rozwiń zwiń